+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Antalyadaki portakalın son 5 yıllık türkiyedeki üretim şeması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Antalyadaki portakalın son 5 yıllık türkiyedeki üretim şeması
  Antalya da portakalın son 5 yıllık türkiyedeki üretim şeması ve antalyadakine oranılarını öğrenmek istiyorum. bunu dışında bana antlaya hakkında genel olarak bilgi verebilir misiniz ama lütfen vereceğiniz bilgiler kısa olsun. bunlar için şimdiden teşekkür ederim. 2. Ayyıldız Bayrak
  Devamlı Üye

  Antalya İl ve İlçeler Bazında Portakal Üretimi
  2008 yılı verilerine göre Antalya’da ilçeler bazında 31.700 hektar alan ve 111.267 ton üretim ile Kumluca ilçesi ilk sırada yer almaktadır. Finike ve Merkez ilçe ise diğer önemli portakal üreticisi ilçelerdir. Kaş ve Gündoğmuş ilçelerinde ise portakal üretimi yok denecek kadar azdır (Çizelge 3, Şekil 3 ve Şekil 4)
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Antalya bilindiği gibi akdenizde bulunan bir ildir. bunun dışında bu ilde bilindiği gibi ekonomik faaliyetler genel olarak tarım ve turizmdir. bunun dışında bu ilde yani Antalya da bilindiğ gibi portakal çok yetişmektedir. zaten türkiye de portakalın en çok yetiştiği illerden biridir.
+ Yorum Gönder


antalya da 2008 yılında üretilen portakal miktarı,  antalyada üretilen portakal miktarı