+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Lif Elementi Nedir? Lif Elementi nasıl çizilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Lif Elementi Nedir? Lif Elementi nasıl çizilir
  Lif Elementi Nedir? Lif Elementi nasıl çizilir lif elementi nedir resmi nasıl çizilir. bunun dışında LiF de bulunan bu iki element tam olarak hangi bağ kurarak birleşmişleridir. bunun dışında bu LiF hakkında kısaca bilgi alabilir miyim. teşekkür ederim. 2. Ayyıldız Bayrak
  Devamlı Üye

  Lityum Florür ( LiF)

  LiF→Lityum(Li),Florür Lityum ve flor'un elektron dizilimi. Lityum'un dış yörüngesinde elektron bulunur ve iyonizasyon enerjisi düşük olduğu için bu elektron oldukça gevşekçe tutunmaktadır. Flor'un dış yörüngesinde ise 7 elektron vardır. Bir elektron lityum'dan flor'a doğru hareket ettiğinde her bir iyon, soy gaz dizilimi haline dönüşür. İki zıt yüklü iyonun elektrostatik çekiminden kaynaklanan bağlanma enerjisi yeterli negatif değerde olup bağlanmış durum toplam enerjisi, bağlanmamış durumdakinden daha düşüktür.Böylece lityum ve flor elementleri bileşik oluştururken iyonik bağ yaparlar.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Öncelikle LiF bir element değil bir bileşiktir. bunun dışında bu bileşik bilindiği gibi Li yani lityum ve F yani flor elementlerinin elektron ortaklaşması ile iyonik bağ ile bağlanarak oluşmaktadır. ayrıca LiF lityum florür olarak okunmaktadır.
+ Yorum Gönder


lif elementi