+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Vergiyi niçin veriyoruz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Vergiyi niçin veriyoruz
  Vergiyi niçin veriyoruz. bunun dışında hangi malların veya daha doğrusu ne gibi eşyaların vergileri vardır her eşyanın verigisi var mıdır. ayrıca vergiler aynı miktarda mı yoksa vergilerin miktarı değişiklik gösterebilmekte midir. kısaca açıklayalım. 2. Asel
  Bayan Üye

  Vergi niçin verilir


  Vergi niçin verilir?
  Devlete kaynak yaratarak, yatırım ve harcamalarını karşılanmasını sağlar. Büyümeye katkıda bulunarak, gelir ve servet paylaşımını düzenler. Devletin sağlamakla yükümlü olduğu sağlık, güvenlik gibi temel hizmetleri ve altyapı hizmetlerinin gerçekleşmesini sağlar.

  Vergi vermenin yararları nelerdir?
  Aynı ülkede yaşayan, devletin sunduğu hizmetlerden yararlanan vatandaşlar olarak hepimizin devlete vergi ödemesi gerekir. Bu ödediğimiz vergiler ile devlet bizlere çeşitli olanaklar sağlamaktadır. Devlet, vatandaşlarının çok daha rahat yaşayabilmesi için, biz vatandaşlardan aldığı vergiler ile halkına çeşitli kullanım olanakları yaratır. Bu olanakları, eğitim aldığın okulu yaptırmak, kullandığın suyu veya televizyon seyredebilmen için harcadığın elektriği evine getirmek olarak sayabiliriz. Vergi ödemek, bir ülkede yaşayan her vatandaşın en kutsal görevlerinden biridir. Devletin de bu vergilerden topladıklarıyla en iyi şekilde hizmet sunması da, vatandaşlarına karşı yerine getirmesi gereken en önemli görevlerden biridir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Bilindiği gibi bir ülkede bulunan bütün halk aldığı bir çok şey ile vergi ödemektedir. peki neden vergi ödenir. verginin ödenmesinin nedeni bilindiği gibi devlet harcamalarında yardımcı olmak ve daha sonra alt yapı hizmetlerini sağlayabilmektir.
+ Yorum Gönder