+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Köpekte kene Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Köpekte kene
  köpeğim de aşırı derecede kene var ne yapmalıyım banan bilgi verebilir misiniz. bunun dışında köpeğimin tüyleri aşırı derece de dökülmektedir. bunun nedeni de kene midir acaba . son olarak kene köpeğime ne gibi zararlar vermektedir. 2. Asel
  Bayan Üye

  köpekte kene

  Bir elinize cımbız alın, diğer elinizde de alkol emdirilmiş bir pamuk topu olsun.Tabii bir kişi de köpeğinize hakim olsun.
  Elinizdeki cımbız ile keneyi çok sıkmadan tutun, diğer elinizdeki alkollü pamuğu kenenin deri ile temes ettiği yere dokundurun bekleyin, acele etmeyin, bu işlemi yani alkollü pamuğu dokundurma işlemini kene deriyi bırakıncaya değin sabırla yapın. Çok değil kısa bir süre sonra göreceksiniz kene deriyi bırakacaktır, bıraktığı anda cımbızla keneyi uzaklaştırın. ASLA, kene deriyi KENDİSİ bırakmadan ÇEKMEYİN aksi taktirde kopcak ve kafası deride kalacaktır.
  Kene kolay kolay ölmez, uygun bir yerde ayağınızla ezmeniz gerekli.
  Bu işlemi yaptıktan sonra da bir daha olmaması için ayrıca sizi bilgilendirebiliriz.
  Kolaylıklar diliyoruz
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Köpekler bilindiği gibi omurgalı memeli hayvanlardır. bunun dışında köpekler evcil hayvanlardır ve bu yüzden genel olarak bakımları insanlar tarafından yapılır. bunun dışında bir parazit olan keneler bilindiği gibi köpeklere çok zara ermek de eğer önlem alınmaz ise ölümlerine bile neden olabilektedir. bu yüzden kenelere karşı köpeğinizi düzenli olarak yıkayarak koruyabilir siniz.
+ Yorum Gönder