+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Facebook hacklenirse ne olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Facebook hacklenirse ne olur
  facebook hacklenirse ne olur bana bu konuda bilgi verebiir misiniz? Benim facebook hesabım çalındı hesabımı nasıl kurtarabilirim bana bu konuda acil yardım edin. Facebook hesabım ile neler yapacaklar bana bilgi verir misiniz. Hesabımı kurtarmak için neler yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim. 2. Asel
  Bayan Üye

  facebook hacklenirse ne olur


  Facebook hesabınız yabancı ellere geçme durumu, herhangi birinin özel mesajlarınıza ulaşarak veya arkadaşlarınızla sizin adınıza iletişim kurması, kesinlikle büyük bir kabus. Bu türden bir durumlarla karşı karşıya kalmamak için yapacaklarımızden en önemlisi parolamızı düzenli olarak değiştirmek ve güvenlik ayarlarımızı dikkatli ayarlamaktır.

  Fakat iş işten geçmiş durumdaysa, öncelikle paniklemeden hızlı davranmalıyız. Hacklenen facebook hesabımızı geri almamız mümkündür.

  İşte size takip edilecek yolları sıralıyorum

  Facebook Hesabınız gerçektende hacklendi mi?

  Hesabınızın yabancıların eline geçtiğini nerden biliyorsunuz? Herhangi bir hacker yada kötü niyetli biri hesabınıza girdiyse, mutlaka bir iz bırakacaktır. Hesap ayarları > Güvenlik > Aktif oturumlar > Düzenle seçeneklerinden takip edin. Buradaki etkinlikleri kontrol ettiğinizde eğerki facebook hesabınız hacklendiyse şüpheli etkinliği bulmanız olasıdır.

  1. Parolanızı hemen değiştirin: Parolanız kötü niyetli kişi tarafından değiştirilmemişse çok şanslısızın. Şimdi hemen Hesap ayarları > Genel > Şifre yolunu izleyin ve parolanızı değiştirin.

  Parola sıfırlamak, diğer üç adım:

  Parolanızı Sıfırlayın: Parolanız değiştiyse ve Facebooka giriş yapamıyorsanız acele edin: Giriş sayfasındaki Şifre kutusunun altındaki “Şifrenizi mi unuttunuz?” bağlantısına tıklayın. Facebook parolanızı geri almanız için size birkaç yol sunacaktır.

  2. Ele geçen facebook hesabınızı bildirin: Hesabınız sadece hacklenmediyse ve kişi listenizdeki arkadaşlarınıza reklam veya spam gönderiyorlarsa, onu burada rapor etmeniz gereklidir. Bu işlemi yapmak için gerekli bağlantılara tıklayarak raporlamanızı yapınız.

  3. Hasar kontrolü: Hacklenen Facebook hesabınızı geri almak için her şeyi yaptıysanız, hemen facebooktaki arkadaşlarınızı hacklenen facebook hesabınız konusunda uyarın. Hesabınıza hiçbir türlü erişemiyorsanız, arkadaşlarınıza diğer sosyal ağlardan , e-posta veya ortak arkadaşlarınız yoluyla mutlaka ulaşın.

  4. Şüpheli uygulamaları facebooktan kaldırın: Bazen hesabınızı herhangi bir kişi tarafından hacklenmesinden öte,bilmeden izin verdiğiniz zararlı bir uygulama facebook hesabınızı ele geçirmiş olabilir. Şüphelendiğiniz uygulamaları kaldırmak için Hesap ayarları > Uygulamalar’a girin. Kaldırmak istediğiniz uygulamanın yanındaki X simgesine tıklayın şüpheli uygulama kaldırılmış olacaktır..
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Facebook hesabınız hackırlar tarafından çalınmışsa yada hesabınıza girilmişse mutlaka bir takım değişiklikler olacaktır. Facebook hesabınız çalındığında şifreyi unuttum kısmında girerek buradan mail adresinize yeni bir şifre gönderilmesini isteyebilirsiniz. Hesabınıza giren yada çalan kişiler hesabınız üzerinden uygunsuz paylaşımlar yapacaklardır.
+ Yorum Gönder