+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Zamanla yolculuk ile ilgili çağrışımlar arasında ilişki kurarak hikaye Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Zamanla yolculuk ile ilgili çağrışımlar arasında ilişki kurarak hikaye
  Zamanda yolculuk yapma ile ilgili hikayeler hangileridir? Zamanda yolculuk yapma konusunun işlendiği bir tane hikayeye ihtiyacım var. 2. Asel
  Bayan Üye

  zamanla yolculuk ile ilgili çağrışımlar arasında ilişki kurarak hikaye

  “Einstein’ın Evreninde Zamanda Yolculuk” adlı kitapta ozeti bulunan bilimkurgunun büyük ustası Robert Heinlein’ e aittir….

  Bir adam bara gelir ve barmenle sohbet etmeye başlar ve kendisini ‘Evlenmemiş anne’ olarak tanımlar. Barmen meraklanınca anlatır…
  Kendisi bir kız çocuğu olarak dünyaya gelmiş ve doğumdan hemen sonra bir yetimhanenin önüne bırakılmıştır. O yüzden genç bir kızken kendi kendine söz vermiştir, ‘Bir gün bir çocuğum olursa asla onu terk etmeyeceğim’ diye. Ama bir gün karşısına bir adam çıkmış ve onu kandırmıştır, adamla beraber olmuş ve hamile kalmıştır ve bu arada adam da ortadan kaybolmuştur.
  Doğum çok ama çok zorlu geçmiş, sonunda bir kızı olmuştur. Doğumu gerçekleştiren doktorlar, başta rahmi ve yumurtalıkları olmak üzere bütün üreme organlarını aşırı tahribattan ötürü almak zorunda kalmış ve bu arada onun vücudunun içinde erkek organları da taşıdığını görmüş ve onu bir erkeğe çevirmişlerdir.
  O hastanede iyileşmeyi beklerken bebeği hastaneden çalınmıştır… O gün bugün sokaklarda sarhoş biçimde dolaşmaktadır…
  Öykü barmeni çok etkiler. Zaten barmen öyle sıradan bir barmen değildir, bir nevi zamanda yolculuk ajanıdır. Bizim adama, ‘Gel seninle geçmişe gidelim ve sen seni kandırıp sonra terk eden o adamı bul’ der. Adam kabul eder ve birlikte zaman makinesine biner, hamile kaldığı zamandan biraz öncesine giderler.
  Barmen adamı orada bırakıp 9 aydan biraz fazla ileriye gider ve hastanede doğmuş olan kız çocuğunu çalar, sonra o bebeği 18 yıl önceye götürüp bir yetimhanenin önüne bırakır. Sonra 18 yıl ileri gider ve adama geri döner.
  Adam o sırada bir genç kızla birlikte olmuştur. Adamı alır ve bugüne geri getirir.
  Aslında adam, kendi kendisinin hem annesi, hem babasıdır. Ve biraz sonra anlarız, barmen de adamın biraz daha yaşlanmış halidir sadece.
  Öykünün sonunda barmen, vücudundaki sezaryen izine bakar ve ‘Ben nereden geldiğimi biliyorum ama peki ya siz Zombiler, siz nerden geliyorsunuz’ der, öykü biter.
 3. Ziyaretçi
  çok güzel olmuş Teşekkürler
+ Yorum Gönder


zamanda yolculuk yapmak ile ilgili hikaye,  zamanda yolculuk yapmak ile ilgili çağrışımlar,  zamanda yolculuk yapmak konusuyla ilgili çağrışımlar,  zamanda yolculuk yapmak çağrışımları,  zamanda yolculuk ile ilgili hikayeler,  zamana yolculuk yapmak ile ilgili hikaye