+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Nabız yükselmesi sebebi nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Nabız yükselmesi sebebi nedir
  27 yaşındayım nabzım normalde 55-65 arası ama bazen 90 lara yükseliyor buda bende çarpıntı yapıyor rahatsız ediyor dr.a gittim efor-ekg yaptırdım sorun çıkmadı bu neden olabilir pisikolojikmi yoksa bir sorunmu var bu arada mide sorunumu da var[gastirit] cevabınızı bekliyorum saygılarımlaBARIŞ ŞEN

  ORDU\ünye 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Nabzın üst sınırı her nekadar 100 civarı densede bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. kimileri için 100 normal değerdir.ancak bu eskiden beri olan bir durum değilse ve yeni başlayan bir durumsa(akut bir durumsa), ve alkol,sigara kahve,çay alımının arttığı durumlarda değilse muhtemel bir dolaşım sistemi değişikliği yada psikolojik etkenler akla gelir.
  bacağınızdan alındığını söylediğiniz kılcal damarın etkisi olacağını düşünmüyorum..
  bacaktan kılcal damar alınması olayınıda anlayamadım çünkü..
  sizin yanlış anladığınızı düşünsem de ,olsa bile by-pass ameliyatı sırasındaki nakil haricinde böyle bir durum dolaşımı çok etkilemez.

  önerim bir kardiyoloğa baş vurmanız. ekg nizin çekilip, kalbin elektriksel izlenimi yapıldığında sorun ortaya çıkacaktır.
  sağlıklı günler dilerim.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Nabız dediğimiz şey bilindiği gibi canlıların kaplerini dakikada ne kadar attığı anlamına gelmektedir. bunun dışında genel olarak en yüksek nabız yüz olarak bilinse de aslın da bu kişiden kişiye değişen bir durumdur hatta bazı kişiler de nabızın yüz olması normal bir durumdur. bunun dışında vücut ısısının artması, ayakta durmak gibi nedenler nabzı yükselten nedenlerdir.
+ Yorum Gönder


nabız yükselmesi,  nabzın yükselmesi,  nabzın yukselmesi,  nabiz yükselmesi,  nabiz yukselmesi