+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Zebra balıkları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Zebra balıkları
  65x35 lik bir akvaryuma kaç tane zebra ciklet konabilir. bunun dışında bana zebra ciklet balıkları hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz. mesela bu balıklar ne tür balıklardır nasıl özelliklere sahipleridir ayrıca bu zebra ciklet balıkları nasıl görünmektedirler. 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Zebra balığı (Danio rerio), sazangiller (Cyprinidae) familyasından, doğal yaşam alanı Asya olan, yaklaşık 4-6 cm boyunda, yumurtayla çoğalan tropikal bir balık türüdür. Genellikle 80 ile 180 arasında yumurta bırakır ve yumurtalarına kendisi bakar. Diğer akvaryum balıklarıyla barışçıl olmakla beraber çiftleşme döneminde geçimsiz olabilir.

  Genetik araştırmalarda kullanılan, çok hareketli, barışçıl bir balıktır. Akvaryumda kolayca çoğaltılabilir. Yüzecek geniş alan bulunduran, bitkilendirilmiş akvaryumları sever. Zebra balıkları sürü balıklarıdır. Akvaryumda grup halinde beslenmesi gerekir. Hepçildirler.

  Brachydanio rerio ya da Danio rerio, zebra balığı veya zebra danio olarak da bilinir. Popüler bir akvaryum balığıdır ve balık beslemeye yeni başlayanların tercihidir.

  Zebrabalığı, Güneydoğu Himalayalar'da, Doğu Hindistan'ın Ganj Bölgesi'nde, Pakistan'da, Bangladeş'te, Nepal'de ve Myanmar'da görülür. Çoğunlukla küçük akıntılar, pirinç tarlaları, kanallar gibi durgun veya düşük debili sularda yaşarlar. Japonya, A.B.D. ve Avustralya'da akvaryumculukta kullanılır. Kolombiya'da doğal ortamda görülmüştür ama bunun sebebi büyük ihtimalle bir akvaryumdan kaçmış ya da bırakılmış olmasıdır.

  Son zamanlarda genetiği değiştirilmek suretiyle üretilmiş olan yeşil floresans, kırmızı floresans ve sarı floresans yapan çeşitleri ticari olarak satılmaktadır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Zebra balıkları bilindiği gibi sazangiller familyasına ait olan ve ayrıca akvaryumlar da beslenen bir akvaryum başlığıdır. bu balık bilindiği gibi zebralar gibi siyah ve beyaz çizgilere sahip çok güzel balıklardır. son olarak zebra balığı bilindiği gibi bir tropikal balık türüdür.
+ Yorum Gönder