+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Soruşturma Öncesi Meral Akşener’in Arabasını Kimler Kurşunlattı? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Soruşturma Öncesi Meral Akşener’in Arabasını Kimler Kurşunlattı?
  Soruşturma öncesinde Meral Akşener’in arabası kimler tarafından vuruldu? Konu hakkında detaylıca bilgi verir misiniz arkadaşlar? 2. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  MHP Başkanvekili Meral Akşener’in 28 Şubat savcısına ifade vermeden önce İstanbul’da makam aracında oturduğu koltuğun kurşunlandığı ortaya çıktı. Ümraniye’deki olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı

  Pazartesi günü 28 Şubat savcısına tanık olarak 2.5 saat süreyle ifade veren dönemin İçişleri Bakanı, MHP Grup Başkanvekili Meral Akşener’in makam aracının geçtiğimiz Cumartesi günü İstanbul’da kurşunlandığı ortaya çıktı. Haftasonunu bazı temasları dolayısıyla İstanbul’da geçiren Akşener’in makam arabasının Cumartesi sabaha karşı kurşun yağmuruna tutulduğu öğrenildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

  Akşener araçta yoktu

  Vatan gazetesinin haberine göre, Bülent Orakoğlu ve Hasan Celal Güzel’den sonra savcıya ifade vereceği duyurulan Akşener, geçtiğimiz haftasonunu İstanbul’da geçirdi. Bazı temasları kapsamında İstanbul’da bulunan Akşener, Cumartesi akşamı programının bitiminde şoförü tarafından makam aracıyla evine bırakıldı. Şoför daha sonra makam aracıyla birlikte Ümraniye’deki evine gitti.

  Edinilen bilgiye göre şaşkınlık verici olay ertesi sabah Akşener’in yardımcılarının aracı görmesiyle ortaya çıktı. Makam şoförünün evinin önünde park halinde bulunan aracın, Akşener’in oturduğu arka koltuk bölümünün kurşunlandığı görüldü. Akşener‘in oturduğu koltukta çok sayıda kurşun deliği olduğu belirtildi.

  Olay hemen İstanbul Emniyeti’ne bildirildi. Olay yeri ekipleri araçta ve çevrede inceleme yaptılar. Konuyla ilgili İstanbul Emniyet’inin de geniş çaplı soruşturma başlattığı öğrenildi.

  ‘Gözdağı mı?’ inceleniyor

  Refahyol hükümetinin İçişleri Bakanı olan Akşener, 28 Şubat sürecinin öne çıkan isimlerinden birisi olmuştu ve askerlere karşı duruşuyla biliniyordu. Akşener o dönem de çok defa tehdit almıştı. Akşener, o dönem müsteşarı üzerinden kendisine iletilen, “Söyleyin o kadına ayağını denk alsın, yoksa İçişleri Bakanlığı önünde yağlı kazığa oturturuz” mesajı ile çok konuşulmuştu. Akşener’in ifade vermesinden hemen önce meydana gelen olay, “Gözdağı mı?” sorusunu da gündeme getirdi. Emniyet’in olayı bu boyutuyla da incelediği ifade edildi.
+ Yorum Gönder