+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Peter Carl Faberge Kimdir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Peter Carl Faberge Kimdir?
  Peter Carl Faberge Kimdir. Peter Carl Faberge tam olarak kaç yılında dünya ya gelmiş ve tam olarak kaç yılında ölmüştür. bunun dışında Peter Carl Fabergeyi ünlü yapan ve tanına bir kişi yapan ne gibi bir özelliği vardır ve son olarak Peter Carl Faberge nasıl bir insandır. 2. Asel
  Bayan Üye

  Peter Carl Faberge Kimdir?


  Peter Carl Fabergé asıl adıyla Carl Gustavovich Fabergé (d. 30 Mayıs 1846 – ö. 24 Eylül 1920), Fransız doğumlu Rus mücevher tasarımcısı.

  Bilinen en iyi eserlerinin başında meşhur Faberge Yumurtaları gelmektedir.

  St. Petersburg'ta doğan Carl Faberge tasarımcı Gustav Fabergé ve Danimarkalı karısı Charlotte Jungstedt'in oğludur.

  Genç Faberge eğitimine 1860 yılında St. Petersburg'ta bir Alman okulu olan St. Anne's Gymnasiumunda başladı. Carl eğitim gezisine çıktıktan sonra, 1864'te St. Petersburg'a döndü ve babasının yanında işe başladı.
 3. Mesport
  Moderators
  Genç Faberge eğitimine 1860 yılında St. Petersburg'ta bir Alman okulu olan St. Anne's Gymnasium'unda başladı. Carl eğitim gezisine çıktıktan sonra, 1864'te St. Petersburg'a döndü ve babasının yanında işe başladı.
 4. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peter Carl Faberge bilindiği gibi millet olarak rus olan biridir. bunun dışında Peter Carl Faberge bilindiği gibi dünyanın ne ünlü ve en yetenekli mücevher tasarımcılarındandır. Peter Carl Fabergenini bilindiği gibi en ünlü tasarımları yapmış olduğu yumurtalardır.

+ Yorum Gönder