+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Duru renkli şişkin mantarı hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Duru renkli şişkin mantarı hakkında bilgi
  Duru renkli şişkin mantarı hakkında kısaca bilgi verir misiniz arkadaşlar? isminden de anlaşılacağı üzere Duru renkli şişkin mantarı oldukça ilginç bir mantar gibi görünüyor kısaca bilgi verir misiniz? 2. Asel
  Bayan Üye

  duru renkli şişkin mantarı hakkında bilgi


  Doru Renkli şişkin Mantar(Boletus badius) Avrupa ve Kuzey Amerikada karışık ormanlık Doğu Kanada batıdan Minnesota ve Kuzey Carolina güneyinde ise sonbaharda sık görülür..

  Doru Renkli Mantar 18 cm için dışarı düzleştirme önce küresel bir koy veya kestane renkli kap, gelen onun genel adı (Bay Şeytan) gelmektedir. Soluk sarı üzeresiniz krem, gözenekleri ama mavi zaman çürük veya kesip leke. Eti beyaz ve mavi lekeleri soluktur. Kök kadar 12,5 cm ve renkte kap ama solgun benzer olmaktır. Göründüğü az diğer boletes daha kurtçuklar etkilenmez

  Bay Bolete Avrupa ve Kuzey Amerika karışık ormanlık Doğu Kanada batıdan Minnesota ve Kuzey Carolina güneyinde için sonbaharda sık görülür.

  111rtz.jpg
+ Yorum Gönder