+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Kyk burs başvuru tarihleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kyk burs başvuru tarihleri
  kyk burs başvuru tarihleri ne zaman başlıyor? 2013 yılı Kredi Yurtlar Kurumu burs başvuruları ne zaman başlayacak? 2. Asel
  Bayan Üye

  kyk burs başvuru tarihleri 2013


  Kredi ve Yurtlar Kurumunun burs kredi ve yurt başvurularını kim ne zaman yapar?  Başvuru tarihleri 2011-2012 eğitim öğretim yılı için gerçekleşen tarihleri olarak belirtilmiştir. 2012-2013 Kyk başvuruları da aynı tarihlerde olacağı kesin olmamakla beraber bu tarihlere yakın olacağı için öğrencilerin takibi açısından önemlidir.  Ara Sınıflar:
  Halen bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf (önlisans, lisans ve yüksek lisans) öğrencileri başvuruları için bu seneki 04 Temmuz – 07 Ağustos tarihlerini takip edebilirler.

  Yeni Üniversiteye Başlayanların Yurt, Burs ve Kredi Başvuruları:
  Aslında tarihini en kolay takip edebildiğimiz bu grup oluyor. Çünkü başvurular hemen ÖSS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından alınmaya başlanıyor. Örneğin bu sene 19 Ağustos-28 Ağustos tarihleri arasında 10 günlük bir başvuru süresi belirlendi.

  Başvurulardan sonra 4 Eylül’de de Yurt Başvuru Sonuçları açıklanmıştı.

  www.kyk.gov.tr

  Artık Yıl, Okulu Uzatan Öğrencilerin Başvuruları:
  KYK yurtlarında kalan ve okulunu normal eğitim süresince bitiremeyen, artık yıl, öğrencilerinin başvuruları da yine 12-23 Eylül arasında alındı. Başvurular bağlı bulundukları yurt müdürlüklerince kabul edildi.

  Ek Yerleştirme ile Üniversiteyi Kazanan Öğrencilerin Başvuruları:

  Normal tercih süreci sonrasında üniversiteye yerleşemeyen fakat sonradan ek yerleştirme ile üniversitelerin boş kontenjanlarına giren öğrenciler için KYK burs ve kredi başvuruları da 11 EKim -16 Ekim arasında yapıldı.

  Yüksek Lisans, Doktora, Ön kayıt ve Özel yetenek sınavı ile Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler:
  Bu öğrencilerin de başvuruları 19 Eylül – 02 Ekim tarihleri arasında KYK internet sitesinden (www.kyk.gov.tr) yapıldı.
+ Yorum Gönder