+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Facebook’ta Görüntülü sohbet chat nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Facebook’ta Görüntülü sohbet chat nasıl yapılır
  Facebook'ta görüntülü nasıl sohbet edilir? Facebook ile görüntülü konuşma nasıl yapılır kısaca açıklar mısınız? 2. Asel
  Bayan Üye

  Facebook’ta Görüntülü sohbet chat nasıl yapılır
  Facebook’ta Görüntülü sohbet.png
  Facebook'ta Video araması özelliğini kullanmak için üyelerin ayrıca bir program yüklemesi gerekmiyor. Bir seferlik yapılan kurulumdan sonra tek bir tıkla kullanıcılar arkadaş listesinde yer alan ve o sırada çevrimiçi olan kişilerle anında görüntülü sohbet edebiliyor. Görüntülü arama çağrısı yapılan kişiden cevap gelmemesi durumunda çağrıyı yapan kişi aradığı kişiye görüntülü mesaj bırakabiliyor. Dahili veya harici kamerası olmayan kişiler de görüntülü görüşmeye sesleriyle katılabiliyor.

  Facebook’ta görüntülü görüşme servisini başlatmak için Facebook sayfasına gidin ve “Get Started” veya “Kullanmaya Başla” butonuna tıklayın. Bundan sonra karşınıza çevrimiçi olan arkadaşlarınızın listesi gelecek. Arkadaşlarınızdan birini seçip arama yapmaya başlayabilirsiniz. Tabii yukarıda belirttiğimiz gibi öncelikle karşınıza küçük bir video arama uygulamasını kurmanız gerektiğini hatırlatan bir bildirim ekranı çıkacak. Bu ekrandaki yönergeleri takip ederek küçük uygulamayı kurduktan sonra karşı tarafa arama isteği iletilecek.

  Görüntülü görüşme başlamadan önce karşı tarafın da küçük uygulamayı kurması gerekecek. Karşı taraf uygulamayı kurduktan sonra sizin tarafa doğru bir arama yapacak ve sizden cevap vermenizi isteyecek. Siz cevap verdikten sonra da görüntülü görüşme başlamış olacak.
+ Yorum Gönder