+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Taahhüdü ihlal cezası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Taahhüdü ihlal cezası
  Taahhüdü ihlal cezası ne kadardır? taahhüdü ihlal suçu nedir ve unsurları hakkında kısaca bilgi verir misiniz? 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  taahhüdü ihlal cezası  Taahhüdü ihlal suçunu düzenleyen İcra İflas Kanunu 354. maddesi 6217 sayılı Yargı Hizmetlerini Hızlandırma amacıyla bazı kanunlarda yapılan değişiklikle ilgili kanun maddeleri değişti.
  Buna göre Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından her yıl belirlenen aylık en yüksek brüt asgari ücret tutarının altında kalan kalan takiplerde tazyik hapsi uygulanmayacak. Kesinleşmis kararın infazı aşamasında 6217 sayılı kanunla yapılan değişiklik kapsamında yeniden değerlendirilmesi için dosyalar geri gönderilecek ve Asgari Ücret tespit Komisyonu tarafından her yıl belirlenen aylık en yüksek brüt asgari ücret tutarının altında kalan tutarda esas almamısı gereken tutar suç tarihi ne olursa olsun infaz aşamasındaki dosyalar 2011 yılındaki tutardır.
  Ödeme emri veya takip talebinde yazılı ASIL ALACAK üzerinden değerlendirme yapılarak 796,50 TL. altında kalan tutarlar için tazyik hapsi uygulanmayacaktır.
+ Yorum Gönder