+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Crecy Savaşı nerede yapılmıştır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Crecy Savaşı nerede yapılmıştır
  Crecy Savaşı nerede ve kimler tarafından yapılmıştır? lütfen Crecy Savaşı hakkında kısaca bilgi verir misiniz 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Crecy Savaşı nerede yapılmıştır

  Crecy Savaşı, Yüz Yıl Savaşlarının ilk büyük savaşıydı (1337-1453) ve günümüzde Fransa’daki Crecy Köyü’nün yakınlarında meydana gelmişti. Yüz Yıl Savaşları 1337′de başlamış ve yüz yıldan fazla bir zaman sürmüştür. Bu bir tek savaşa değil, İngiltere ve Fransa arasında bir dizi çarpışmaya verilen addır. Crecy’de III. Edward’ın idaresindeki İngiliz orduları VI. Philip’in idaresi altındaki çok daha büyük Fransız ordusunu yenilgiye uğratmıştır. Crecy Savaşı‘nda arasında binden fazla şövalyenin de bulunduğu Fransız ordusunun yarısına yakını öldürülmüştür. Yaya İngiliz okçuları, at üstündeki zırhla donatılmış Fransız şövalyelerine üstün gelmiştir. Savaşın kahramanı İngiltere kralı III. Edward’ın oğlu Edward, yani Kara Prens olmuştur.

  Gerçek Dosyası: Şövalyeler kalkanlarını veya bayraklarını kendi armalarını simgeleyen sembollerle süslerlerdi. Bu, zırhlara bürünmüş şövalyelerin tanınmasını kolaylaştırırdı. Her armanın kendine özgü bir deseni vardı.
+ Yorum Gönder