+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Uyurken Neden Daha Çok Üşürüz? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Uyurken Neden Daha Çok Üşürüz?
  Uyurken Neden Daha Çok Üşürüz?İnsanlar uyuyunca kar yağar derler büyükler gerçektende insanlar uyurken neden daha fazla üşürler bana insanların uyurken neden daha fazla üşüdükleri konusunda bilgi verebilir misiniz? İnsanlar uyurken neden daha fazla üşür bunun bir nedeni var mıdır bana bu konuda bilgi verin lütfen. 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Uyurken Neden Daha Çok Üşürüz?

  Büyüklerimiz “uyuyanın üstüne kar yağar” diye hep söyler. Gerçekten de uyurken faal durumumuza göre daha çok üşürürz. Üşümemizi bastırmak için de kıvrılıp yatarız. Peki bu üşütme nereden geliyor hiç merak ettiniz mi?

  Uyurken kalp atış hızımız ve solunum sıklığımız yavaşlar. Buna bağlı olarak kan basıncında da bir düşüş görülür ve aynı zamanda vücut ısısı azalır. Dolayısıyla normalden daha fazla üşürüz. Özellikle bu durumum bebekler için son derece tehlikelidir. Zira ani bebek ölümü sendromunun ciddi nedenlerinden biri de uyurken değişen vücut sıcaklığıdır.

  Uyurken vücut sıcaklığımızın düşmesi ortamın sıcaklığı ile de alâkalıdır. Bu yüzden soğuk bir ortamda uyurken muhakkak üstümüze birşeyler örtmeliyiz.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Uyurken insanlar daha fazla üşürler hatta uyurken üşüdüğümüz için daha çok kıvrılarak uyur. İnsanların uyurken daha çok üşümelerinin nedeni kalp atışının ve solunumun yavaşlaması nedeni ile olmaktadır. İnsanların vücut ısıları buna bağlı olarak düşer bu nedenle üşürler. Bebeklerin uyurken ölmelerinin en büyük nedeni ani değişen vücut ısılarıdır.
+ Yorum Gönder


uyuyan insan neden üşür,  uyuyan insan neden daha cok usur,  insan uyurken neden üsür,  insanlar uyurken neden üşür,  Uyuyan İnsan.üşür mü,  insan neden uyurken üşür