+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Sümüklü Böcekler Üzerine Tuz Dökülünce Neden Erirler? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sümüklü Böcekler Üzerine Tuz Dökülünce Neden Erirler?
  Sümüklü böceklerin üzerine tuz döküldüğünce neden büzüşür ve erirler? kısaca bilgi verir misiniz sümüklü böcekler tuza karşı neden ve nasıl bu kadar hassas oluyorlar? 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Sümüklü Böcekler Üzerine Tuz Dökülünce Neden Erirler?

  Yağmurlu havalarda birdenbire ortaya çıkıveren sümüklü böcekleri görmüşsünüzdür.Sırtlarında evleri yavaş yavaş ilerliyorlardır.Dikkat ettiyseniz de ilerledikçe yolda peşlerinde sümüksü bir sıvı bırakırlar.Peki,sümüklü böceklerin üzerlerine tuz dökülünce eridiklerini biliyor muydunuz?
  Aslında sümüklü böcekler üstlerine tuz dökülünce erimezler , kururlar.Sümüklü böceklerin yaşamlarnı sürdürebilmeleri için son derece nemli olmaları gerekir.Bu nemi yitirdiklerinde kuruyarak ölürler.

  Tuzun hücrelerindeki,suyu çekme özelliği olduğunu biliyoruz, üzerine tuz dökülen sümüklüböcek de nemini dolayısıyla hayatiyetini yitirir.Ayrıca güneşli havalarda da aşırı sıcaktan kurumamak için pek ortalıklarda görünmezler.
+ Yorum Gönder


sümüklü böcek tuz,  sümüklü böceklere tuz dökülünce neden ölür,  sümüklü böcek tuzda neden erir,  sümüklü böceğe tuz dökmek,  tuz sumuklu