+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Neden Soğuk Havada Ya Da Heyecanlanınca Küçük Tuvaletimiz Daha Sık Gelir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Neden Soğuk Havada Ya Da Heyecanlanınca Küçük Tuvaletimiz Daha Sık Gelir?
  Neden Soğuk Havada Ya Da Heyecanlanınca Küçük Tuvaletimiz Daha Sık Gelir? İnsanlar heyecanlandıklarında yada korktuklarında yada çok soğuk bir ortamda bulundukları zaman neden çok fazla idrara çıkma gereği duyarlar bunun nedeni nedir bana nedeni konusunda bilgi verebilir misiniz. 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Neden Soğuk Havada Ya Da Heyecanlanınca Küçük Tuvaletimiz Daha Sık Gelir?

  Soğuk havalarda insan vücudunun yüzeysel damarları spazma uğrar. Bundan dolayı ana damarlardan böbreğe fazla miktarda kan gider.

  Benzer biçimde heyecanlanınca stres horanları salgılanmaya başlar ve sempatik sinir sistemi aktif hale geçer ve dolaşım hızlanır.

  Bu durumda böbreğe yine fazla kan gider. Tüm bunlar vücutta fazla sıvı mesajını verir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  İnsanlar çok üşüdüklerinde kan böbreklere daha fazla gider bu durumda idrara çıkmaya neden olmaktadır. İnsanlar heyecanlandıklarında yada korktuklarında da aynı şekilde hormon seviyeleri değişir ve sık sık tuvalete çıkma gereği duyarlar. Böbreklere fazla kan gitmesi vücutta fazla sıvı uyarısı yaratıyor buda sık idrara neden oluyor.
+ Yorum Gönder