+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Tüm Yıldızlar Gece Göründüğü Halde,Bir Yıldız Olan Güneş Neden Gündüz Görünür? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tüm Yıldızlar Gece Göründüğü Halde,Bir Yıldız Olan Güneş Neden Gündüz Görünür?
  Tüm Yıldızlar Gece Göründüğü Halde,Bir Yıldız Olan Güneş Neden Gündüz Görünür? 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Tüm Yıldızlar Gece Göründüğü Halde,Bir Yıldız Olan Güneş Neden Gündüz Görünür?


  Gökyüzündeki milyarlarca yıldız geceleri bize göz kırpar.Güneş doğduğunda ise tüm yıldızlar kaybolur ve sadece Güneş’i görebiliriz.Oysa Güneş de diğerleri gibi bir yıldızdır.Peki,hiç düşündünüz mü güneş neden gündüz görünür?

  Güneş’i öteki yıldızlardan ayıran en önemli özelliği,onlara göre bize çok daha yakın olmasıdır.Güneş,yakınlığına bağlı olarak çok parlak görünür.Bu nedenle,gerçekte her zaman gökyüzünde bulunan öteki yıldızları görmemizi engeller.
 3. Zeyneb
  Bayan Üye
  Güneş bütün ülkelerden görünür, ancak farklı zamanlarda. Çünkü dünya kendi ekseni etrafında döner. Dolayısıyla dünya döndükçe güneşin karşısına gelen ülke aydınlanmış olur. Güneşin karsından geçip giden kısımdaki ülkelerde ise hava kararır ve gece yaşanır. Ancak mevsimler nedeniyle kutup daireleri ile kutup noktaları arasında kalan bölgelerde bu durum her gün yaşanmaz, yani güneş her gün görülmez.
+ Yorum Gönder