+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Namık kemal'in şiirimize getirdiği yeniliği,fikri ve edebi yönünü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Namık kemal'in şiirimize getirdiği yeniliği,fikri ve edebi yönünü
  Namık kemalin şiirimize getirdiği yeniliği fikri ve edebi yönü hakkında kısaca bilgi verir misiniz? Namık Kemal Türk şiirine nasıl yenilikler kazandırmıştır? 2. Asel
  Bayan Üye

  namık kemal'in şiirimize getirdiği yeniliği,fikri ve edebi yönünü

  namık kemal'in şiirimize getirdiği yeniliği,fikri ve edebi yönünü hakkında

  Namık Kemal (d. 21 Aralık 1840, Tekirdağ, ö. 2 Aralık 1888, Sakız Adası) Türk milliyetçiliğinin öncülerinden, Genç Osmanlı hareketi mensubu, ünlü Türk yazar, gazeteci, devlet adamı, şairdir.

  Yurtseverlik, hürriyet, millet kavramlarına bağlı bir Tanzimat Devri aydınıdır. Bu kavramları Türk fikir hayatına ve edebiyatına sokan kişi kabul edilir[1]. Heyecanlı, kavgacı kişiliği, akıcı, parlak üslubu nedeniyle devrinin diğer yazarlarından daha fazla tanındı[2] .“Vatan Şairi” ve “Hürriyet Şairi” olarak anılan Namık Kemal, şiirin yanı sıra tenkit, biyografi, tiyatro, roman, târih ve makale türlerinde eserler verdi. Özellikle "İntibah" isimli romanı ve "Vatan Yahut Silistre" isimli tiyatro oyunu ünlüdür. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü eserleri ve fikirleriyle etkiledi.
+ Yorum Gönder


namık kemalin şiirimize getirdiği yeniliği fikri ve edebi yönü,  namık kemalin şiirimize getirdigi yeniligi fikri ve edebi yönü,  namık kemalin şiirimize getirdiği yenilikler,  namık kemal in türk edebiyatına getirdiği yenilikler,  namik kemal turk siirine ne kazandırmıştır,  namık kemal getirdiği yenilikler