+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Hamile Kıyafetleri Hangi Aylarda Giyilmeli? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hamile Kıyafetleri Hangi Aylarda Giyilmeli?
  Hamile Kıyafetleri Hangi Aylarda Giyilmeli? 2. Zeyneb
  Bayan Üye

  Hamile Kıyafetleri Hangi Aylarda Giyilmeli


  Hamilesiniz ve tereddütte kalıyorsunuz acaba hamilelik giysilerini ne zaman giymeliyim hangi aylar daha ygundur gibi
  hamilekiyafetleri0.jpg
  Hamileliği sadece karın büyümesi olarak görmemek lazım.Bunun için hamile giysisi seçerken karnın büyümesini beklemeye gerek yoktur.Yavaş yavaş büyümeye bağlı olarak 4 ila 5 inci aylar arasında karın iyice büyümeye ve belirginleşmeye başlar.

  Bu bundan önceki aylarda hamile kıyafetlerini tercih etmemeniz anlamına gelmez.Fakat 4. aydan sonra zaten doğal olarak normal kıyafetlerinizi giymekte zorlanacaksınız.Bu sebepten dolayı nasıl olsa hamilelik için yeni kıyafetler almanız gerekecek.Son zamana kadar bu kıyafetleri almayıp, normal kıyafetlerin içinde bedeni ve büyüyen karnı sıkmak yerine, hamilelik kıyafetlerini daha önceden almak mantıklı seçim olacaktır.

  Hamile kıyafetlerini giymeye başlamak için hamileliğin 2. ayı idealdir.Yavaş yavaş hem kıyafetlere hem de hamileliğe alıştığınız dönem olacaktır.Çünkü ikinci ayın sonlarına doğru yavaş yavaş kilo almalar hissedilir düzeye çıkacaktır.Hamile bir kadında ilk kilo alan yer basenler olduğu için en önce eski pantolonları giymekte sıkıntı başlar.Daha sonra yavaş yavaş bel bölgesi kilo almaya ve karın şişmeye başlar.

  Tabiki de hamile bir kadına sağlık açısından tavsiye edilecek en güzel giyim tarzı bol giysiler ve etekler olacaktır.Ama bu daha şık görünmek veya pantolon giymek isteyen bayanlarda 2. aydan sonra hamileler için özel üretilen pantolon ve giysi tercihi yapılmaya başlanmalıdır.

+ Yorum Gönder