+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Bilgisayar Bilgileri Forumunda Bulut depolama servisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. coolguy
  Yeni Üye

  Bulut depolama servisi
  Arkadaşlar merhaba, bazı dosyalara her an ulaşabilmek için online olarak depolamak istiyorum.Sizce bu konuda en iyi hizmeti veren site hangisi ve bir ücret ödememiz gerekiyor mu? Klasik olarak insanların aklına bazen şu soru gelebiliyor, sadece bu servis için değil genel anlamda söylüyorum, bir hizmete ücret ödenmediğinde,ona karşı duyulan güvende biraz azalma oluyor.Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Ve ödeme işlemini gerçekleştirmede kredi kartı yerine ön ödemeli prensiple çalışan paysafecardı kullanabilir miyiz? 2. acele_yok
  Yeni Üye

  merhaba coolguy!

  ilginç soruların cevapsız kalmış. ben yardım etmeyi düşündüm bu yüzden. tabiki tam cevap verebilir miyim bilmiyorum ama bakalım

  online depolamak mümkün tabiki. burda şu an bir kaç şirket var bu servisi verenler. en ünlüleri google drive, dropbox, microsoft onedrive veya artık skydrive mı bilmiyorum. bir değişiklikler oldu son zamanda o yüzden tam ismini bilmiyorum şimdi. bunun haricinde bir sürü şirket cloud yani bulutda dosyaların için yer veriyorlar. mesela western digitalden harddisk aldığında sana 25GB yer alanı veriyor. fena değil çünkü bedava.

  cloud servislerin ayrıntıları şöyle:

  OneDrive
  2GB dosya sınırlaması koymuş
  toplam 7GB yükleyebilirsin
  satın almak istersen $25/yıllık 50GB için (toplam 200GBe kadar büyütebilirsin)
  bu sistemlerde kullanabilirsin: Windows, Mac, Android, iOS

  Google Drive
  10GB dosya sınırlaması koymuş
  toplam 15GB yükleyebilirsin
  satın almak istersen $2/aylık 100GB için (veya $10/aylık 1TB için - sınır yok)
  bu sistemlerde kullanabilirsin: Windows, Mac, Android, iOS

  Box (doğrusu bunu hiç görmedim kullanan)
  250MB veriyor. 5GB ödersen. $10/aylık 100GB alabilirsin
  bu sistemlerde kullanabilirsin: Windows, Mac, Android ve blackberry

  Dropbox (favorim)
  şu an kendin alırsan 2GB veriyor. arkadaş tavsiyesi ile 2,5 veriyor (500MB hediye)
  aylik $10a 100GB alabiliyorsun ve 500GBe kadar büyütebilirsin
  sistemler: Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Blackberry, Kindle Fire (yani hepsi)
  bu arada dosya yüklemeler şifreli oluyor yani arada kimse okuyamaz. ben proğramını da yükledim. çok rahat oluyor. kullanmak istersen linkini veriyorum. bunu kullanırsan hem arkadaş tavsiyesi ile 500MB üstüne hediye veriyorlar. toplam yani 2,5 GB

  bedava:
  Kod:
   https://db.tt/Xo6IQJAE
  tabiki üstüne gene gördüğün gibi ekstra yer alabiliyorsun. ödeme şekillerinde istediğini kullanabilirsin: kredi kartı, havale, paysafecard da kullanılıyor genelde - hepsinde mi bilmiyorum o kadar incelemedim ama sanırım kabul ediyorlardır.

  yardımcı olabilmişimdir inşallah biraz
 3. coolguy
  Yeni Üye
  Selamlar, detaylı açıklamaların için teşekkür ediyorum yazmış olduklarından anladığıma göre en karlısı western digital gibi gözüküyor, 25 gb ücretsiz depolama imkanı sunuyorsa gayet iyi çünkü diğer şirketlerde hesaplayınca çok kazançlı çıkıyorsun bir de en pahalısı box galiba.O kadar pahalı olmasının bir sebebi vardır herhalde, ben de çevremde hep Dropbox kullananlarla karşılaşıyorum, diğer saydıklarını kullanan pek görmedim.Popülerlik oranına göre sıralarsan hangisi en yukarıda gelir ?
 4. Ziyaretçi
  selam.

  western digital ama sadece onlardan hard disk alırsan veriyor tabiki. buna benzer başka şirketlerde başladı free depolama servisi vermeye ama unutmamak gerekiyor ki genelde çoğu veren şirketlerin ana işi bu değil. western digitala güvenebilirsin. niye? çünkü kendileri harddisk üreten şirketlerden biri. yani depolama servisi vermeleri mantıklı. ama mesela adobe de veriyor. bunlar ama o servisi kapatabilir mi? belki. kim bilir.

  bu yüzden başlamak için dropbox ideal. benim verdiğim linkden başlarsan ayrıca 500MB bedava üstüne ekleniyor. hangisi daha büyük dersen bilmiyorum tam. ama düşünüyorum ki google ın servisi en hızlı büyüyenlerdendir. niye? çünkü çoğu insanlarda googlemail adresi var ve bu yüzden otomatikmen depolama servisi de içinde. eskiden hangi mail-servisi daha büyük bir mailbox veriyor diye düşünüyordum ve google her zaman en büyükdü. bu şekilde tabiki depolama servisindede en büyük olmaya çalışıyor ve şu an en çok free space onlarda var. ama dropbox gibi bir proğramı var mı yüklemek için. ben görmedin. belkide vardır. bu yüzden dropboxa daha çok güveniyorum. ne de olsa yıllardır kullanıyorum ve memnunum.

 5. coolguy
  Yeni Üye
  Zaten bu aralar ekstra bir tane harici hard disk almam lazım, alırken sırf online hizmet verdiği için western digital'den alabilirim, bedavadan depolama alanına hayır diyemem Onun dışında dropboxda da bir hesap açıp kullanmaya başlayayım bakayım, nasılmış bir göreyim.İleride herkesin kullanacağını düşündüğüm sistemler, şu an belki sadece IT ile ilgili kişiler bu konuyla ilgileniyor ve bu hizmetlerden yararlanıyor ya da iş dünyasında lazım olabiliyor ama ileride video ve ses kalitesindeki artışla birlikte bilgisayarlardaki depolama alanları yeterli olmayacak çünkü dosya boyutları da gittikçe artıyor.Bir bluray 10 gb dan fazla, bir de bunu arşivlerseniz düşünün artık.

+ Yorum Gönder