+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Arno Penzias hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Arno Penzias hayatı
  Arno Penzias yaşamı hakkında genel bilgiler
  Münih, Almanya, 1933 yılında doğdu. Sıkı sıkıya bir orta-sınıf bir ailenin çocuğu hayrandı, konforlu hayatımın ilk altı yıl geçirdi. Ailem Polonya'ya sınırdışı yuvarlanır bile bize bir şey olabilirdi bana meydana gelmedi. Hatırladığım kadar çabalıyorlar ve aşağı üç katmanda, çok büyük bir oda duvarları bağlı dar yatak, ve ardından uzun bir tren yolculuğu. Ileri ve geri trende birkaç gün sonra, Münih iade edildi. Tüm yetişkinlerin mutlu ve rahatlamış vardı, ama kötü şeyler olduğunu fark etmeye başladım ailem tamamen kontrol, Yahudi olan bir şey olamazdı. O sadece "Amerika" eğer her şey güzel olacağını öğrendim.  Arno Penzias.jpg
  1939 yılının ilkbahar geç, benim altıncı doğum günü kısa bir süre sonra, ailem, İngiltere için bir trene iki erkek koymak; her boyalı baş harflerini bir bavul, şeker gibi bir çanta vardı. Onlar emin olmak ve erkek kardeşim dikkat çekmek için söyledi. Tren çıkardı "jetzt sind wir allein", onu söylüyorum hatırlıyorum.

  Annem yaklaşık bir ay sonra onu çıkış izni aldı (savaş patlak sadece bir kaç hafta önce) ve İngiltere bize katılmaya başardı. Babam neredeyse en kısa sürede bize iki İngiltere'de gelmişti, ama o yabancı erkekler için bir kampta tutsak edildi, çünkü biz onu görmemişti. Amerika'ya geçişi bekleyen, İngiltere geçirdiği kadar altı ay içinde yalnızca diğer dikkat çekici olay, derme çatma bir dershanede bir sabah meydana geldi. O anda, aniden karşımda olmuştu (İngilizce) okul kitabında açık bir sayfa okuyabiliyordu gerçekleştirdi.

  Cunard gemisi zirai Aralık 1939 sonlarına doğru Amerika için yelken - babam foresightedly Almanya'da bir buçuk yıl önce satın aldığını bilet kullanarak. Gemi Noel ve Yılbaşı partileri için parti şapka ve balon yanı sıra çok sayıda cankurtaran botu sağladı. Kıç güverte üzerinde gri üç-inç gun bize erkek çocuklar için büyük bir çekim oldu.

  Biz 1940 yılı Ocak ayında New York'ta geldi. Kardeşim ve ben okula başladım ve ailem iş aradı. Yakında onlar "supers" (bir apartmanın Superintendents) oldu. Bizim bodrumdaki ücretsiz kira idi ve bizim aile, annem, evde yalnız bize bırakmak zorunda kalmadan bir çok ihtiyaç duyulan ikinci bir gelir anlamına geliyordu. Biz büyük var ve şeyleri daha iyi var gibi, bizim "süper" iş bıraktı ve annem bir ceket fabrikası bir dikiş iş var; babamın artan ahşap çalışma becerilerini ona Sanat Metropolitan Müzesi marangoz dükkanı bir iş arazi yardımcı . Ona iş baskının azaldığını, kardeşçe bir sigorta şirketi gibi görev yapmak üzere, onun sendika yerel kuruluşun başkanı olarak hizmet etmek için zaman buldu.

  Ben üniversiteye gideceğini için verilen eğitim, bilim, kimya, muhtemelen, hakkında çok şey biliyordu sadece bilim alınmıştır. "College" New York City College, daha sonra belediye tarafından desteklenen bir kurum, Amerikan orta sınıf, New York'un göçmen yoksul çocuklar hareketli, ikinci yüzyılın başında geliyordu. Benim birinci yıl fizik keşfetti ve kimya mühendisliği ve fizik benim "büyük" açık. Mezuniyet, evlilik ve US Army Signal Corps iki yıl, bana Güz 1956 Columbia Üniversitesi uygulayarak gördüm. Benim ordu deneyimi yardımcı oldu bana II kapsamında, daha sonra ağırlıklı olarak mikrodalga fizik katılarak, Columbia Radyasyon Laboratuvarı bir araştırma görevliliği Rabi, P. Kusch ve C.H. Townes. Kurslar ve yeterlik sınavları ile acı verici ama büyük oranda başarılı bir mücadeleden sonra, ben Profesör Townes altında benim tez çalışması başladı. Ben benim seçtiğiniz bir radyo astronomi deneyde mazer amplifikatör bina görevi verildi; ekipman inşa gözlemler daha iyi gitti.

  1961 yılında doktora tezini tamamladı, Bell Laboratuvarları, Holmdel, New Jersey geçici bir iş arama gitti. Onların eşsiz imkanlar benim tez çalışması sırasında başlamıştı gözlemler bitirmek için ideal bir yerdir. "Kalıcı bir iş almaya ne dersiniz? Her zaman çıkabilirsiniz", daha sonra Rudi Kompfner öneri, Radyo Araştırma Laboratuvarı Direktörü oldu. Ben onun tavsiye aldı ve bir sonraki otuz yedi yıl boyunca bir Bell Labs çalışanı kaldı.

  Büyük boynuz anten bu yana ben hala orijinal olarak inşa edilmiş olan ECHO uydu projesi yapan radyo astronomi kullanmak için planlanan vardı, küçük bir sabit anten ile ilginç bir şey görünüyordu. Proje üzerine çarptı, sonra hala tespit edilmemiş yıldızlararası OH molekülünden hattı emisyon için bir arama oldu. Ilk tespiti, bu molekülün başka bir grup tarafından yapılmış iken, deneyimlerinden çok şey öğrendim.

  Molekülün ikaz bazı makul bir tahmin yapmak için atomik hidrojen yaptığı çalışmada George Alan tarafından açıklanan biçimcilik kabul etti. Ben doğru olduğunu emin olmak için, onu kontrol etmek için benim hesaplama aldı. Bu hesaplama faktörlerden biri hat dalga boyu, 18 cm boşluk radyasyon sıcaklığı oldu. Ben Bell Laboratuvarları, en az iki ölçümler bu miktarı aşan bir gökyüzü gürültü sıcaklığı endikasyonları olduğunu biliyordu, çünkü ben 2 K, o daha önce kullanılan vardı daha bir biraz daha büyük değer kullanmıştım ve ben, Gerhard Hertzberg Kullanıcı "Spectra farkına vardı, çünkü Bu sıcaklık için heyecanlı yıldızlararası CN bilinen iki atomlu Moleküller ". Bu hesaplama sonuçları, kullanılan ve daha sonra unutuldu. Dr Alan, daha sonra bizim Evren nüfuz ilkel radyasyon ile gözlemsel astronominin ilk karşılaşma için gösterilmiştir (Field ve diğerleri tarafından) ne benim anlık katılımı herhangi bir hatırlama olduğunu, 1966 yılı Aralık onları hatırlattı kadar değildi.
  .
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Arno Allan Penzias 26 Nisan 1933 tarihinde Almaya da dünyaya gelmiştir. Alman asıllı Amerikalı Arno Allan Penzias önemli fizikçilerden biridir. 1978 tarihinde nobel fizik ödülü kazanmıştır.
+ Yorum Gönder