+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Charles Edouard Guillaume hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Charles Edouard Guillaume hayatı
  Charles Edouard Guillaume
  Charles-Edouard Guillaume, 15 Şubat 1861 tarihinde İsviçre-Jura, Fleurier'de doğdu. Büyükbabası Devrimi sırasında politik nedenlerden dolayı Fransa'ya sol ve Londra'da bir saat iş kurdu. Iş üç oğlu tarafından yürütülen ancak Charles babası, Edouard, sonunda Fleurier'de yerleşmek üzere geri döndü.
  Charles-Edouard-Guillaume_smallimage.pngGuillaume Neuchâtel doktorasını aldı Zürih Politeknik gitmeden önce onun erken eğitim aldı. Uluslararası Ağırlıklar ve Ölçüler Bürosu girmeden önce, bir asistan olarak, 1883 yılında topçu subayı olarak kısa bir süre geçirdi. 1902 yılında Genel Müdür Yardımcısı oldu ve 1915 yılından 1936 yılında emekli oluncaya kadar, o Bürosu Direktörü olarak görev yaptı. 1936'dan ölümüne kadar Onursal Direktörü olarak kaldı.

  Onun kısa askeri kariyeri sırasında, Guillaume mekanik ve balistik okudu ama bürosunda yaptığı ilk incelemeler termometre. O cıva cam termometreler için düzeltmeler üzerinde önemli araştırmalar yapılmış ve uzunluk standartları termal açılımları kurulması Bürosu kullanılan termometreler Ayrıntılı kalibrasyon sorumlu. Uluslararası Metre ilk iş olarak ilgili ve iletişim yöntemi ile bir kilogram su hacmi bir kararlılıkla üstlenmiş oldu.

  Guillaume, nikel-demir alaşımları bir dizi sistematik bir araştırma ve invar genişleme çok düşük bir katsayı ile bir alaşım keşfine yol açmıştır alaşımları genişleme katsayısı şans gözlem; elinvar termoelastik katsayısı olduğu hemen hemen sıfır, yani önemli bir sıcaklık aralığında Young modülü sabit, diğer yararlı alaşımlar ile birlikte. Invar, uygulamaları hızlı bir şekilde kabul edildi ve jeodezik taban çizgilerinin ölçümü için hızlı yöntemler kullanılan malzeme oldu. Alaşım yaygın astronomik saatlerin termostat ve sarkaç gibi hassas aletler kullanılır. Guillaume ikincil hata ortadan kaldıran yüksek dereceli saatler ve kronometreler, toplam telafi denge, bir elinvar saç yay tarafından mükemmel oldu.

  Guillaume en çalışmaları birçok diğer eserler arasından Bürosu tarafından yayınlanan ve onun yazdığı kağıtları,, Études thermométriques Termometreler, 1886 Çalışmaları, Traité de thermométrie (Termometreler üzerine, 1889 İnceleme), Birleştirir et Étalons (Birimler ve standartlar, 1894 kaydedildi. ), Les rayons X (X-Işınları, 1896), Recherches sur le nikel et ses alliages (Nikel İncelemeler ve Alaşımları, 1898), La vie de la matière (Maddenin Hayat, 1899), La Kongre du Metre ve ark. le Bürosu uluslararası des poids ve Mesures (metrik Kongre ve Uluslararası Ağırlıklar ve Ölçüler, 1902 Bürosu), Les uygulamaları des aciers au nikel (Nikel-Çelikler, 1904 Uygulamaları), Des états de la matière (Madde, 1907) Les Son Progres du Système métrique (Metrik Sistemin son gelişmeler, 1907, 1913). Adlı kitabında Başlatma à la Mécanique (Mekaniği Giriş), çeşitli dillere tercüme edilmiştir.

  O Legion of Honour Grand Görevlisi tayin ve Cenevre, Neuchatel ve Paris Üniversitelerinde Bilim derece fahri doktor aldı. Societe Française de Fizik bir Başkan ve bir üye, onursal üyesi, Avrupa'nın önde gelen bilim akademileri bir düzine daha fazla veya ilgili üye oldu.

  Charles-Edouard Guillaume Mlle evlendi. Öğleden önce 1888 yılında Taufflieb. Üç çocukları oldu. 13 Mayıs 1938 tarihinde öldü.

  Nobel anlatım, Fizik 1901-1921, Elsevier Publishing Company, Amsterdam, 1967

  Bu otobiyografi / biyografi ödülü anda yazılı ve kitap serisi Les Prix Nobel ilk kez yayımlandı. Daha sonra düzenlenebilir ve Nobel Anlatım yayınlanamaz. Bu belge alıntı için, yukarıda gösterildiği gibi her zaman kaynak belirtiniz. 2. Ziyaretçi

  saol reis çok yardımcı oldu..
+ Yorum Gönder


charles edouard guillaume hayatı,  charles edouard guillaume,  charles edouard guillaume kimdir,  charles edouard guillaume yaptığı çalışmalar,  charles edouard guillaume kısaca hayatı