+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Charles H. Townes hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Charles H. Townes hayatı
  Charles H. Townes yaşamı hakkında bilgiler  Charles Sabit Townes, 28 Temmuz 1915, oğlu Henry Keith Townes, bir avukat ve Ellen (Sabit) Townes, South Carolina, Greenville yılında doğdu. O sonra Greenville devlet okullarında ve o, 19 yaşında, 1935 yılında mezun summa cum laude Fizik Bilim derecesi ve Modern Diller Sanatlar derecesi Bachelor lisans için gerekli şartları tamamlamış Greenville Furman Üniversitesi, katıldı. Fizik, çünkü kolej onun ikinci yıl boyunca "güzel mantıksal yapısı" konusunda ilk ders beri onu etkilemişti. Ayrıca, müze küratörü olarak hizmet veren ve toplayıcı olarak yazları Furman'ın biyoloji kamp için çalışma ise Furman az doğal tarihinin ilgilendi. Buna ek olarak, yüzme takımı, kolej gazete ve futbol bandı da dahil olmak üzere, diğer faaliyetleri ile meşgul oldu.

  Townes, 1936 yılında Duke Üniversitesi Fizik Sanatlar derecesi yüksek lisans çalışmalarını tamamladı ve doktorasını aldı, sonra Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü'nde yüksek lisans okula girdi izotop ayırma ve nükleer spin bir tez ile 1939 yılında derecesi.

  Bell Telephone Laboratories 1933 yılından 1947 yılına kadar teknik personelin bir üyesi, Dr. Townes, radar bombalama sistemlerinin tasarımında Dünya Savaşı sırasında yaygın olarak çalıştı ve ilgili teknoloji, patent bir numarası vardır. Bu açıdan o, atomların ve moleküllerin yapısı çalışması için yeni ve güçlü bir araç olarak ve elektromanyetik dalgaların kontrol etmek için potansiyel yeni bir temel olarak öngörmüştü spektroskopisi, savaş radar araştırma mikrodalga tekniği uygulayarak çevirdi.

  Columbia Üniversitesi, 1948 yılında öğretim atandı, özellikle eğitim, mikrodalga fırın ve moleküller arasındaki etkileşimler ve mikrodalga spektrumları, molekül, atom ve çekirdeğinin yapısı, çalışması için kullanarak, mikrodalga fizik araştırmalarına devam etti. 1951 yılında, Dr. Townes mazer fikir düşünülmüş ve bir kaç ay sonra o ve yandaşları aktif aracı olarak amonyak gazı kullanan bir aygıt üzerinde çalışmaya başladı. Erken 1954 yılında, uyarılmış emisyon elektromanyetik dalgaların ilk amplifikasyon ve üretim elde edildi. Dr Townes ve talebeleri Uyarılmış radyasyon emisyonu ile mikrodalga amplifikasyonu için kullanılan bir kısaltmadır bu cihaz için kelime "maser" icat. 1958 yılında, Dr. Townes ve kardeşi-in-law, bir süre için Stanford Üniversitesi'nde profesör ama şimdi merhum Dr AL Schawlow, mazerlerin optik ve kızılötesi bölgede faaliyet gösteren ve teklif olabilir teorik olarak gösterdi bu nasıl Özellikle sistemlerinde başarılı olabilir. Bu çalışma, optik ve kızılötesi mazerlerin veya lazerler (Uyarılmış radyasyon emisyonu ile ışık amplifikasyon) ortak kağıt sonuçlandı. Diğer araştırmalar, lineer olmayan optik, radyo astronomi, ve kızılötesi astronomi alanlarında olmuştur. O ve onun yardımcıları ilk yıldızlararası uzay karmaşık molekülleri tespit ve ilk bizim galaksinin merkezinde kara delik kütlesi ölçülür.

  1948 yılında Columbia Üniversitesi'nde Fizik Doçent olarak öğretim katıldı Townes, 1950 yılında profesör olarak atandı. 1950 den 1952 Columbia Radyasyon Laboratuvarı İcra Direktörü olarak görev yaptı ve 1952 - 1955 Fizik Bölümü Başkanı oldu.

  1959 ila 1961 yılları arasında Washington, DC'de Savunma Analiz Enstitüsü, ABD hükümeti tavsiye ve onbir üniversiteler tarafından ameliyat edildi kar amacı gütmeyen bir organizasyon Araştırma Başkan Yardımcısı ve Direktörü olarak hizmet Columbia Üniversitesi'nden izinli.

  1961 yılında, Dr. Townes, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Rektör ve fizik profesörü olarak atandı. Rektör olarak o Enstitüsü eğitim ve araştırma programlarının genel denetim için Cumhurbaşkanı sorumluluğu ile paylaştı. 1966 yılında MIT'de Enstitüsü Profesörü oldu ve daha sonra aynı yıl içinde, özellikle kuantum elektroniği ve astronomi alanlarında daha yoğun araştırma dönmek için Provost görevinden istifa etti. O, 1967 yılında University of California Üniversitesi Profesörü olarak atandı. Berkeley kampüsünde yer olmasına rağmen, Dr. Townes, bu pozisyonda birkaç Üniversitesi kampüslerinde eğitim, araştırma ve diğer faaliyetler katılıyor.

  1955 ve 1956 yıllarında, Townes, ilk olarak Paris Üniversitesi'nde ve daha sonra Tokyo Üniversitesi'nde, bir Guggenheim Bursu ve Fulbright Öğretim Üyesi oldu. O Sigma Xi için Ulusal Öğretim Üyesi ve aynı zamanda tutarlı bir ışık, 1963 yılında bir oturum Direktörü olarak görev, Michigan Üniversitesi ve İtalya'da Fizik Enrico Fermi Uluslararası Okulu'nda yaz dönemi sırasında öğretilen oldu. 1963 yılı sonbaharında, Toronto Üniversitesi'nde Scott Ders oldu. Daha yakın zamanda (2002-2003) Almanya'da Karl Schwarzschild Öğretim Görevlisi ve Hindistan sevketti Öğretim Görevlisi ve Schroedinger'in Öğretim Görevlisi oldu.

  Townes, Nobel Ödülü'nün yanı sıra, din anlayışına katkıları için Templeton Ödülü, ve bir dizi diğer ödüllerin yanı sıra çeşitli üniversitelerden 27 onursal derece aldı.

  Dr. Townes kamu kurumları danışmanlık bir dizi bilimsel komitelerin görev ve mesleki dernekler aktif olmuştur. Bu bir üyesi ve başkan yardımcısı, Bilim Danışma Kurulu Başkanı ABD, Ay'a ilk insan iniş için Danışma Kurulu Başkanı ve Savunma Bakanlığı MX füze Komitesi Başkanı içerir. Ayrıca, General Motors ve Perkins Elmer Şirketlerin yönetim kurullarında görev yaptı.

  Dr Townes ve eşi (eski Frances H. Brown, 1941 yılında evlendi) 1988 San Antonio Avenue, Berkeley, California'da yaşıyor. Onlar, dört kızı Linda Rosenwein Ellen Anderson, Carla Kessler ve Holly Townes var.  * Bu otobiyografi 2006 yılı Mart ayında ödüllü tarafından sağlanmıştır.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Charles Hard Townes 28 Temmuz 1915 tarihinde Amerikan da dünyaya gelmiştir. Fizik dalıyla uğraşmaktadır. 1964 tarihinde nobel fizik ödülünü almıştır.
+ Yorum Gönder


charles townes hayatı,  charles townes kimdir,  C. H. TOWNES hayatı