+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Eric F. Wieschaus hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Eric F. Wieschaus hayatı
  Eric F. Wieschaus hayatı
  Eric F. Wieschaus yaşamı hakkında bilgiler

  8 Haziran 1947, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Amerika Birleşik Devletleri'nde doğan bebeklerin bu büyük bir tampon kırpma South Bend, Indiana doğdu. Ailem, ben altı yaşındayken, 1953 yılında Birmingham Alabama taşındı. Birmingham zaten Güney önemli bir sanayi merkezi olmasına rağmen, şehrin hala en güney şehirlerinden zamanda küçük bir kasaba karaktere sahipti. Kardeşim, benim üç kız kardeşim ve ben evimizin yakınındaki ormanda dolaşmak ve yerel akarsu ve göl kurbağalar, kaplumbağalar ve kerevit toplayabilirsiniz. Katolik dereceli okullara gittim ve on dört yaşındayken, 08:30 tarafından sadece Katolik lise bunu yapmak için şehir genelinde her sabah 6:45 otobüs aldı. Ben bilim ve matematik derslerinde iyi bir iş yapmış olsa da, bilim alanında kariyer kendimi görmek vermedi. Ben piyano oynadı ve kitapları okuyun, ama resim boyama ve çizim vaktimin çoğunu. Ben büyüdüm ben bir sanatçı olmayı hayal ediyordu.

  Wieschaus-345x239.jpg

  Üçüncü ve dördüncü yıllar arasında yaz, ben, bilim adamı olmak için yüksek okul çocukları teşvik etmek için Ulusal Bilim Vakfı tarafından finanse edilen bir program için, Lawrence, Kansas gitti. Ben hayatımda ilk kez, bilim umursamaz benden daha zeki olan çocuklar,, kitap ve sanat hakkında konuştuk. Sonunda ben ait bir grup varmış gibi hissettim; bu ortamda Birmingham kendi lise geri bana musallat utangaçlık ve güvensizlik fethetmek için başardı. Zooloji ders ile ilgili laboratuvar, fetal domuz omurgalı merdiven kadar balık, ilk kez hayvan disseke. Nancy ve Dennis Dahl nörobiyoloji laboratuarı çalışmak için aşağıdaki yaz geri davet edildi. İşim, dış kılıfları sıyırma ve bunlar uyarılmış olduğu elektrik depolarizasyon kayıt, daha fazla diseksiyon, bu kez büyük kara kaplumbağa vagus sinirleri kaldırarak içeriyordu. Bir lise son sınıf, laboratuar açılış Dahls 'cömertlik hala beni şaşırtıyor. Ben çok yararlı veriler inanmıyorum, ama deneyim, bir bilim adamı olmak istediğini bana ikna etmek için yeterli oldu. Notre Dame de üniversiteye başladığı zaman, hiç şüphesiz biyoloji önemli bir aklımda yoktu.

  Notre Dame de benim ikinci yıl, paraya ihtiyacı ve Profesör Harvey Bender Drosophila laboratuvar vadede sinek yemek hazırlarken bir iş buldum. Bender'in laboratuvarda, benim ilk meyve sinekleri ile karşılaştı ve temel genetik öğrendim. Ben bir laboratuarda çalışan sevdim rağmen, genetik Daha sonra Kenyon Tweedel alıyordu kadar embriyoloji ders olarak beni heyecanlandırmak vermedi. Tweedel farklı türlerin çeşitli canlı embriyolarının sürekli bir kaynağı var gibiydi. Bölünme ve gastrulasyon yaşayan kurbağa embriyolarının ilk defa görmenin heyecanını asla unutmayacağım. Ben hemen, özellikle gelişmekte olan embriyonun bölgelerde hücreler yaptılar şekilde davrandığını anlamak istedim. Onları birbirinden farklı kılan mekanizmalar neler oldu? Hangi güçler sitoplazma ve hücre şekli böyle dramatik düzenlenmeleri sürdü?

  Notre Dame de benim son yıllarda, Vietnam savaşına karşı öğrenci çaba içinde giderek daha aktif hale geldi. Ben, toplanan dilekçeleri protesto gösterilere katıldı ve Vietnam gönderilen önlemek için vicdani retçi statüsü için uygulanan. Belirtilen geleneksel pasifist dinlerin büyüdü olmadığını, ancak, benim yerel taslak yönetim kurulu bana böyle bir durum vereceğini de çok düşük bir ihtimaldir. Benim biraz belirsiz geleceklerine rağmen, ben biyoloji alanındaki lisansüstü okula başlamaya karar verdi ve Yale Üniversitesi'ne kabul edildi. Bender, benim taslak durumu hakkında endişeli ve benim sorunları hakkında onu söylüyorum ve New Haven iken bana bakmak için onu isteyen, Donald Poulson, Yale biliyordu Drosophila genetikçi yazdı. New Haven geldiğinde, Poulson bana laboratuvarında için ayarlanmış bir yer vardı. O, Notre Dame de sinek şişe yıkama üç yıl sonra, başka bir sinek, sinekler üzerinde daha az çalışma benim tez görmek istedim asla ona anlatmaya cesaret yoktu o kadar çok nazik.
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  aric f. wiesvhaus abd li gelişmsel biyolok bilim adamı nobel fizyoloji ödülüne layık gorünmüştür aric bir çok başarıya imza atmış bilim adamı adını tarihe yazdı
+ Yorum Gönder