+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Linda B. Buck hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Linda B. Buck hayatı
  Linda B. Buck hakkında genel bilgiler

  Seattle, Washington, dağlar, ormanlar ve deniz ile çevrili bir şehir, 1947 yılında doğdu. Annem, babamın ailesi bir tarafında ve diğer Amerikan Devrimi kadar uzanan atalarının İrlandalı kökleri varken, on dokuzuncu yüzyılda ABD'ye gelmişti İsveç göçmen kızıydı. Ben üç çocuk, tüm kızların ikinci oldu. Annem, son derece nazik ve esprili ve kelime bulmacaları sevdi bir ev kadınıydı. Babam evde, her şey icat ve bodrum katında bina zamanının çoğunu harcadı, bir elektrik mühendisi oldu. Bu bulmacalar ve buluşlar ailem benim gelecekteki bilim yakınlığı nedeniyle faiz tohumların, ancak, ben bir gün bir bilim adamı olacağını bir çocuk olarak hayal asla olabilir.

  Benim çocukluk sırasında, kızlar genellikle bebek ile oynamak gibi şeyler yoktu. Ben de meraklı ve rağmen kolayca sıkılabilir, bu yüzden sık sık yeni maceralar bana ne girişti. Okul ve müzik dersleri dışında, hayatımın nispeten yapılandırılmamış ve önemli bir bağımsızlık verildi. Ben, annem, müzik ve güzelliği takdir etmeyi öğrendim ve babam ne kadar güç araçlarını kullanmak ve inşa şeyler öğretti. Nasıl bebeklerimin için kıyafet dikmek öğretti, beni memnun etmek için büyülü İsveç onu kızlık çağı ile ilgili hikayeler ve söyledim benim anneanne ile çok fazla zaman harcadı. Ben hayatımda istediği her şeyi yapmak yetenek olduğunu söyledi harika destekleyici ebeveynler için şanslıydı. Onlar bağımsız düşünmeye ve kendi fikirlerini kritik öğretti ve "vasat bir şey için razı değil", annemin bir deyişle, hayatımın değerli bir şey yapmak için beni çağırdı. Ben bu dersleri içselleştirmiş ve bir bilim adamı olarak benim çalışma etkilemiş olduğunu artık biliyoruz.

  Ben evimize sadece bir kaç kilometre Washington Üniversitesi'nde lisans eğitimi aldı. Ben her zaman başkalarına yardımcı olacağı bir kariyer yapmak istemiş, bu yüzden başlangıçta bir psikoterapist olacağını düşünme, psikoloji alanında önemli bir karar verdi. Zamanla, çıkarları genişletti ve bir çok farklı kariyer olanakları ağırladı. Ancak, hiçbiri ideal görünüyordu ve yersiz olduğunu kanıtlamak olabilir bir şey yapmaya isteksiz. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, aralıklı, seyahat yakındaki bir adada yaşayan ve Seattle daha dersleri aldı. Ilginç bulundu. Immünoloji, bir ders aldı Sonunda benim yönde bulundu. Ben bir biyolog olacaktı.

  Dallas
  1975 yılında, ben Dallas Texas Tıp Merkezi Üniversitesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı yüksek lisans okulu başladı. Bölümün son zamanlarda bu hala genç ve öğrenmeye teşvik edici bir yer olarak önemli bir merkezi, immünoloji alanında bir genişleme geçirmiş. Washington Üniversitesi'nde Walter Makous ile psikoloji alanında ilk ve ardından Ursula Storb ile immünoloji, küçük bir miktar araştırma yapmış, ama ben gerçekten bir bilim adamı olmayı öğrendim Texas oldu. Araştırma mükemmelliği ve hassasiyet talep harika bir tez danışmanı, Ellen Vitetta vardı, ben inanıyorum ki alışkanlıkları bir öğrenci olarak öğrenmek için önemlidir. Benim tez, hücre yüzey antijen reseptörleri olarak kullanılan immünoglobülin sınıf farklılık B lenfosit alt gruplarının fonksiyonel özellikleri karşılaştırıldı. 2. Katibe
  Devamlı Üye

  linda b. buck küçüklunden geln bir merak araştırma onu yetenkli bir bilim kadını yapmıştır sinir sistemiyle ilgili guzel bir gen bulma nedeniyle richard axcel beraber nobel fizyoleji odülüne layık görülmuştur bilim kadını
+ Yorum Gönder


linda buck hayatı,  linda buck röportaj