+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Melvin Calvin hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Melvin Calvin hayatı
  Melvin Calvin yaşamı hakkında bilgiler

  Melvin Calvin.jpg
  Melvin Calvin Rus göçmen ebeveynlerin St Paul, Minnesota, 8 Nisan 1911 yılında doğdu. O fen fakültesi mezunu aldı Madencilik ve Teknoloji Michigan Koleji'nde 1931 yılında Kimya lisans ve doktora 1935 yılında Minnesota Üniversitesi Kimya derecesi. O, İngiltere Manchester Üniversitesi'nde 1935-1937 akademik yıl geçirdim. Bir eğitmen olarak, 1937 yılında Berkeley'deki California Üniversitesi'nde akademik kariyerine başladı ve 1947 yılından bu yana tam bir profesör olmuştur. 1946 yılından bu yana büyük organik kimya grubu Lawrence Radyasyon Laboratuvarı Direktörü olarak görev yapmıştır. Bu grup, 1960 yılında, Kimya Biodynamics Laboratuar oldu.

  O, madalya, ödül ve lectureships bir dizi alıcı ve birçok öğrendim toplumların üyeliği aldı. Buna ek olarak, Ulusal Bilimler Akademisi, Amerikan Felsefe Topluluğu, Amerikan Sanat ve Bilimler Akademisi, Londra Royal Society, Hollanda Kraliyet Bilimler ve Edebiyat Akademisi ve Alman Bilim Adamları Akademisi, Leopoldina seçildi . O onursal D.Sc. tutar Madencilik ve Teknoloji Koleji, Michigan University of Nottingham, Oxford Üniversitesi ve Northwestern Üniversitesi mezun.

  Minnesota Üniversitesi'nden Profesör George A. Glocker yönünü altında yapılan ve 1935 yılında tamamlanan, elektron ilgisi halojenler bir tez, onun bilimsel yaşam başladı. Aşağıdaki iki yıl doktora sonrası dönemde koordinasyon kataliz onun bazı, özellikle Metalloporphyrinler, yeni bir ilgi uyanmıştı, hangi zamanda, Manchester Üniversitesi'nden Profesör Michael Polanyi geçirdi. Bu ilgi halen çok önemlidir ve hem teorik (Metal Şelat Bileşikler Kimyası) ve pratik (sentetik şelat bileşikleri oksijen taşıyan) uygulamaları neden olmuştur. Bu tür malzemelerin elektronik, fotoelektrik ve fotokimyasal davranış soruşturma şimdi onun zamanında iyi bir kısmını kaplar.

  Berkeley, California, gelen Profesör Gilbert N. Lewis daveti üzerine, onun ilgi Bu dönemin iki başbakan yayınlar organik molekül yapısı ve behaviour.There genel teorik döndü. Profesör Gilbert N. Lewis ile birinci, Profesör GEK, Organik Maddeler Renk ve ikinci oldu Şubesi, Organik Kimya Teorisi oldu. Bu onların en detaylı açısından organik moleküllerin davranışını temel faiz elde edildi bu adamlar oldu.

  Koordinasyon bileşiklerinin katalitik davranışları üzerinde daha önceki bir kombine Bu ilgi doğal ebeveynlerin fotosentez sorunu ile onun mevcut meşgul edildi. 1945 yılında başlayan karbon-14 hazır durumu (İzotopik Karbon) ve keşif (Fotosentez Karbon Yol) fotosentez karbondioksit azaltma uygulama teknikleri geliştirme için erken iş kanalize etti.

  Biyoloji genel sorunları, buradan ilgisini bir uzantısı kaçınılmaz oldu ve böylece onun laboratuvar, kimya, her iki tarafta bilimin tüm alanlarında göçmen tarafından insanlarla şu anda diğer bir yandan biyoloji fizik.

  Dr. Calvin eski Genevieve Jemtegaard, Norveç göçmen anne-babanın kızı ile evli, iki kızı, Elin ve Karole ve bir oğlu, Noel var.
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  melvin calvin bilim adamı bir çok başarıyı elde etmiştir bunlardan bir kaçı fotontez olayı ışık enerjisi karbon di oksit butur çalışmalardan dolayı nobel kimya ödulune layık görunmuştür
+ Yorum Gönder


melvin calvin hayatı