+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Robert Woodrow Wilson hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Robert Woodrow Wilson hayatı
  Robert Woodrow Wilson yaşamı hakkında bilgiler


  Robert Woodrow Wilson yaşamı hakkında bilgiler.jpg


  Amerikan İç Savaşı'ndan sonra Güney Büyükannemlerin Teksas'a taşındı ve küçük çiftlikler Dallas-Ft yerleşti.
  Alan Worth.
  Her iki ailenin çocuklarının yaşamını iyileştirmek için yolu olarak eğitim vurguladı ve iki annem ve babam üniversiteden mezun başardı. Rice Üniversitesi'nde kimya alanında yüksek lisans aldıktan sonra, babam, Houston bir petrol kuyusu hizmet şirketi için çalıştı.
  Ben, 10 Ocak 1936 tarihinde doğdu.
  Iki kız kardeş, üç ve yedi yıl sonra izledi.

  Houston devlet okuluna katıldı. Ben birkaç yıl boyunca piyano dersleri aldı ve yüksek okul bandosunda trombon oynadı. Houston Artistik Patinaj Kulübü ile kışın buz pateni ve bir teyzesi ve amcası yaz aylarında Batı Teksas'ta çiftliğinde ziyaret: Ben özellikle iki mevsimsel faaliyetler zevk hatırlıyorum.

  Benim üniversite öncesi yıllarda operasyonlarını ziyaret etmek için babamla birlikte petrol alanları içine birçok geziler gitti. Cumartesi sabahları genellikle şirket dükkanı ziyaret etmek için onunla birlikte gitti. Onun iş üzerinde çalışmaya devam ederken, makine, elektronik ve otomobil atölyeleri etrafında puttered. Annem ve babam ikisi de kökleşmiş do-it-yapanlar, kendi saygınlığını zedeleyen ya da marifet ötesinde neredeyse hiç görev. Babam elektronik bir ilgi aldı, radyo ve televizyon setleri, eğlence ve harcama daha sonra düzeltmek için kullanılır. Kendi hi-fi set inşa ve amatör telsiz vericileri ile arkadaş yardımcı zevk, ama onlar kısa bir süre çalıştı ilgisini kaybetti.

  Benim lise kariyeri, matematik ve fen dışında vasat oldu. Ancak, Rice Üniversitesi zar zor kabul edilen, ben ders ve başarı sevinç zevk ve fizik yılında pekiyi derece ile mezun bulundu. C.F. ile üst düzey bir tez yaptım
  Squire, düşük sıcaklık fiziği kullanımı için bir mıknatıs için bir regülatör bina. Exxon ile bir yaz işi vardı ve benim ilk patent aldı. Bir kuyu kuyu aracı darbeli bir nötron kaynağı için yüksek gerilim darbe jeneratörü kapalı.

  Rice, ardından güçlü bir tez konusu yapmak istedim ne herhangi bir fikir olmadan Caltech fizik doktora gitti.
  Ben ilk yıl için, sık sık Dined ve hafta sonu gezileri gitti kiminle küçük bir grup, yüksek lisans öğrencileri ve öğretim üyeleri ziyaret ile tanıştı Athenaeum (fakülte kulübü) yaşadı.
  Benim ikinci çeyrek sonuna yaklaştığında, ben bir deneme araştırma projesi gerekiyordu. David Dewhirst, Cambridge astronom ve Athena grubundan biri, John Bolton ve radyo astronomi hakkında Gordon Stanley gördüğünüz önerdi. Bu durum benim için mükemmel görünüyordu. John Owens Valley Radyo Gözlemevi inşa Caltech gelmişti ve ağır inşaat tamamlandı.
  Radyo astronomi, fizik elektronik ve güzel bir karışım önerdi.


  Radyo astronomi My giriş Ancak, bir yaz gecikmeli oldu. Mahkemeye Houston geri döndü ve ruhunda ve çeşitli çıkarlar, yirmi yıllık evlilik süresince benim için çok mutluluk ekledik Elizabeth Rhoads Sawin evlenmek.


  Ertesi yıl benim ilk astronomi dersleri aldı ve okul tatili sırasında gözlemevi gitti. O yaz John Bolton, bazı Westerhaut tarafından yapılmış olan Samanyolu'nun bir radyo harita üzerinde parlak bölgelerin gözlemleyerek ona katılmak için bana sordu. Yaz sonuna kadar, bu proje bize görünür olan Samanyolu'nun o kısmı tam bir haritasını yapmak için genişletilmiş oldu. John grafik kayıtları ölçmek ve veri kontur haritaları çizimi başlatmak için zaman zaman ofisinde bir çizim tahtasına seti, benimle ve proje üzerinde çalıştı.
  Bu tipik John oldu.
  Proje ne olursa olsun, bir delik kazma olmadığını, ölçme kabloları döşeme, gözlemleyerek, ya da veri azaltarak, John diğerleri ile birlikte çalışacak. Harita yapma ve çizim tahtasında yerini ilgisi yerine benim doğal eğim olurdu ekipman sonraki parça tasarımı, harita yapma görevi bana tuttu.

  Caltech benim dördüncü yıl içinde ilk oğlu, Philip doğdu.
  Owens Valley Radyo Gözlemevi, ilk iki hafta yaşta birçok geziler vardı.
  O ve Betsy kolayca gözlemevi kabul edildi.


  Benim tez projesi, hidrojen-line interferometri edilmiş, ancak yerel osilatör sistemi için ilk planları işe yaramadı zaman, ben benim tez esas olarak galaktik anket kullanılır. John Bolton, benim doktorasını tamamladı önce Avustralya'ya döndü Daha önce galaktik araştırma yapmış ve şu anda kuasarların üzerinde çalışıyordu. Maarten Schmidt, tez çalışması son ay boyunca beni gördü. Ben de dahil olduğu çeşitli projeler bitirmek için bir post-doktora öğrencisi olarak bir yıl daha Caltech'te kaldı.

  Kurma ve Owens Vadisi Radyo Gözlemevi çalıştıran bir topluluk proje çok çaba oldu. Bir kez ya da başka bir anda tüm personel ve diğer öğrencilerle birlikte çalıştı ve hepsini öğrendim. V. Radhakrishram ve B.G. Benim işbirlikleri Clark, özellikle çok verimli geçti. Ben de, dünyanın astronomlar Caltech ziyaret pek çok tanışma fırsatı vardı.

  1961 yılında, H.E.D. Bell Laboratuarlarında Scovil, bize interferometre seyahat dalga maser amplifikatörleri bir çift yardım etmeyi teklif etti. V. Radhakrishran Bell Labs mazerlerin yapmak için giden iş var. Aslında gitmek istiyordum, ama henüz benim derece çalışmalarını tamamladı yoktu. Olsa da, bu proje üzerinde Rad ile çalıştı ve daha sonra orada bir iş almak için benim karar üzerinde güçlü bir etkisi oldu Bell Labs doğru güzel bir duygu geliştirdi.

  AB bir parçası olarak 1963 yılında Bell Laboratuvarları Crawford Hill'de katıldı R. Kompfner 'nin laboratuvarda Crawford Radyo araştırma departmanı. Ben sadece iki yıl olmuştu diğer radyo astronom Arno Penzias ile çalışmaya başladı. Bizim erken radyo astronomi projeleri benim Nobel konuşması açıklanmıştır.

  ABD Kongresi tarafından Comsat oluşturulması ile, Bell System uydu çabaları ve buna bağlı uzay araştırma azaldı. 1965 yılında Arno ve Sanat Crawford ve Rudi Kompfner astronomik araştırma güçlü bir şekilde desteklenen radyo astronomi çaba olsa bile, sadece bir tam zamanlı personel düzeyinde destek olabilir söylendi. Arno ve ben, iki yarı zamanlı radyo gökbilimciler bir tam zamanlı bir sahip çok soruna iyi bir çözüm olduğunu kabul etti, bu yüzden diğer projeler alarak başladı. Kara yolu 10.6μ karbondioksit lazer kaynağı olarak kullanarak bir yayılma deneyi - Bunlardan birincisi, ortak bir proje oldu. Bunu takiben, iki uygulamalı radyo astronomi projeleri yaptı. Ben ilk kez, Sun Tracker olarak adlandırılan bir cihaz tasarladı. Her gün ve güneşin dünya atmosferi cm dalga radyasyon zayıflama ölçülen otomatik olarak güneş işaret etti. Beklendiği gibi zayıflama pratik bir uydu sistemi için zaman çok büyüktü bu yana, ben bir sonraki şiddetli yağmurlar etrafında çalışma fizibilite kontrol etmek için aralıklı noktada üç sabit sivri radyometreler kurdu.

  1969 yılında Arno milimetre dalga astronomi yapmaya başlayabilirsiniz önerdi. Biz Crawford Hill'de CA tarafından geliştirilmiş olan düşük gürültü milimetre dalga alıcıları sürebilir Burrus ve W.M. Bir dalga kılavuzu haberleşme sistemi için Sharpless ve onlarla bir astronomik alıcı. Arizona'daki Kitt Peak Ulusal Radyo Astronomi Gözlemevi yeni 36-ayak radyo teleskop kullanmayı planladı. Gözlemlerimiz, bir süreklilik alıcısı ile 1969 yılında başladı. Bir sonraki yıl, K.B. Jefferts bize katıldı ve çok ile C.A. yardım 120 GHz - Burrus NRAO Crawford Hill ve S. Weinreb 100 spektral çizgi alıcı yaptı. Orion Bulutsusu arkasında bir molekül bulutunun içinde beklenmedik bir şekilde büyük miktarlarda karbon monoksit keşfetmek için bir heyecan vardı. Biz hızlı CO galaksimizde yaygın olarak dağıtılan ve nadir izotopik türler 13C16O ve 12C18O kolaylıkla ölçülebilir olduğu kadar bol olduğunu bulundu. Yakında diğer basit moleküller bir dizi gözlemledi. Bizim büyük çabalar nucleogenesis prob ve moleküler bulutların yapısını anlamak gibi izotop oranlarının yönlendirildi.

  1972 yılında, S.J. Buchsbaum yeni icra müdürü, bir önceki teklifi canlandırdı ve Crawford Hill'de bir milimetre dalga tesisi inşa önerdi. Kısmen radyo astronomi için kullanılmak üzere, AT & T koymak için planlama Comstar uyduları üzerindeki işaretleri ve kısmen izlemek için. Anten tasarımı ve inşası için proje yöneticisi ve önde gelen bir milimetre radyo teleskop yapmak için gerekli ekipman ve programlama için sorumlu oldu. Kış 1977 - 78 7-metre anten ile ilk iyi gözlemleyerek sezon oldu ve ben birkaç yıl daha onunla milimetre dalga astronomi için sabırsızlanıyorum.

  Biz hala Bell Laboratuarları ilk kez geldiğinde biz satın Holmdel evde yaşıyor. Bizim iki genç çocuk, 1967 yılında burada, Suzanne ve Randal 1963 yılında doğmuş. Biz doğu ormanlık tadını çıkarmak için gelmiş ve şimdi ailem ve iştirakçi kış, kayak ve açık buz pateni için sabırsızlanıyoruz. Ben günlük çalışma, okuma ya da sürekli çok akşamları, ama aynı zamanda piyano, jogging, oynarken zevk ve aile ile seyahat.

  Edebiyat fakültesi mezunu "Fizik onur" 1957 Rice Üniversitesi.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Robert Woodrow Wilson 10 Ocak 1936 tarihinde Amerika da dünyaya gelmiştir. Tıp için büyük çalışmalar yapmıştır. 1978 tarihinde başarılarından dolayı nobel ödülünü almıştır.
+ Yorum Gönder


robert woodrow wilson hayatı