+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Jacques Boucher de Crevecceur de Perthes Kimdir Tarihe Katkıları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. FERAY
  Devamlı Üye

  Jacques Boucher de Crevecceur de Perthes Kimdir Tarihe Katkıları
  Jacques Boucher de Crevecceur de Perthes Kimdir Tarihe Katkıları

  Jacques Boucher de Crevecceur de Perthes, 1788 yılında Rethel’de doğdu. Öğrenimini yarım bırakarak gümrük idaresinde, babasının yanında çalışmaya başladı.

  Jacques Boucher de Crevecceur de Perthes.jpg


  Görevi nedeniyle Fransa’yı ve Avrupa’nın çeşitli köşelerini gezme fırsatı buldu. 1837 yılından sonra dünya’nın yaşıyla ilgilenmeye başladı. Abbeville alüvyonlarında yontulmuş çakmaktaşlarını bulduktan sonra yazdığı Antiquites celtiques et antedilu viennes ( Keklerin ve Tufan öncesi İnsanların Antik Kültürleri , 1847-1864) adlı çalışmasında, insanın Tufan öncesinde var olduğu bilinen hayvanlarla aynı çağda yaşamış olduğunu gösterdi. Boucher de Perthes, stratigrafiden ve tipolojiden yararlandığı bu çalışmasıyla tarih öncesi biliminin temellerini attı.
 2. AJLAN
  Bayan Üye

  Jacques Boucher de Crevecceur de Perthes arkeologtur. 10 Eylül 1788 yılında, Fransa'da Rethel'de doğmuştur. Fransa'da Abbeville'de 5 Ağustos 1868 yılında vefat etmiştir.
+ Yorum Gönder