+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Bilinmeyen mikrop çeşitleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bilinmeyen mikrop çeşitleri
  Bilinmeyen mikrop çeşitleri

  Amerikalı bilim insanları, lav kanallarında şimdiye dek sıradan mineraller olduğunu düşündükleri renkli mağara çökeltilerinin aslında bilinmeyen mikrop türleri olduğunu keşfetti.National Geographic'in haberine göre, keşiflerini Amerikan Jeoloji Vakfı'nın toplantısında açıklayan bilim adamları, Hawaii, New Mexico ve Atlas Okyanusu'ndaki volkanik Portekiz Azor adalarındaki lav kanallarının duvarlarında buldukları mikropların, Mars ve başka gezegenlerde yaşam arayışlarına örnek oluşturabileceğinin altını çizdiler.
  New Mexico Üniversitesi'nden mikrobiyologlar, Hawaii'deki lav kanallarının duvarlarında mavi-yeşil, New Mexico'dakilerde altın ve Azor adalarındakilerde pembe renkli kalıntıların dışkı mikropları olduğunu belirterek, "Mars ve ötesinde yaşam izi arayan bilim adamlarının nereye bakmaları gerektiğini bulduk" dediler.

  Araştırmacılar 1994'ten bu yana mağaralar ve lav kanallarındaki sıradışı kalıntı ve çökeltileri araştırıyor ve bunları mikroskop veya DNA testi yöntemi ile inceliyorlardı.  Mars yörüngesindeki bir uzay aracının 2007'de çektiği fotoğraflarda da Kızıl Gezegen'de lav kanalı bacaları olduğu sanılan karanlık delikler tespit edilmişti.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Aslında mikroplar her yerdeler. Örneğin yerlerde çoçuklar oyun oynar. sonra hastalanırlar nedeni ise mikroplardır.
+ Yorum Gönder