+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Dünyanın en hızlı fotoğraf makinesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Dünyanın en hızlı fotoğraf makinesi
  Dünyanın en hızlı fotoğraf makinesi

  California Üniversitesi'ndeki bilim adamları dünyanın en hızlı fotoğraf makinesini ürettiler!
  Fotoğraf makinelerindeki örtücü hızı, kaydedilecek olan görüntünün ne süreyle pozlanacağını belirler. Özellikle hızlı hareket eden objeleri net bir şekilde görüntüleyebilmek için, yüksek örtücü hızı büyük önem taşır. California Üniversitesi'nde görev yapan bilim adamları örtücü hızında inanılmaz bir aşama kaydettiler. Yeni ürettikleri fotoğraf makinesi saniyede tam 6 milyon kare görüntü çekebiliyor!

  Lazer teknolojisi kullanarak fotoğraf çekimi yapan bu yeni süper hızlı makinenin örtücü hızı sadece 450 piko saniye. Bir piko saniye, saniyenin milyarda biri anlamına geliyor. Bilim adamları sadece çok özel amaçlar için kullanılabilecek bu fotoğraf makinesinin tek sorununun, çok kısa bir sürede pozlama gerçekleştiren fotoğraf makinesinin kaydettiği görüntülerin kalitesinin çok yüksek olamaması olarak belirtiyorlar. Avantajı ise benzer süper hızlı makinelere göre özel bir soğutma yöntemi kullanılmak zorunda olmaması.

  STEAM adı verilen bu özel fotoğraf makinesinden biyoloji ve kimya alanlarında faydalanılabileceği belirtildi.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  California Üniversitesi dünyanın en hızlı fotoğraf makinesini üretmiştir. Fotoğraf makinelerinde bulunan örtücü hızı arttırarak çok hızlı bir şekilde fotoğraf çekilmesini sağlamışlardır. üretilen fotoğraf makinesinin örtücü hızını 450 piko saniye olduğunu belirten uzmanlar bu fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekmenin çok hızlandığını söylemektedirler.
+ Yorum Gönder