+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Work And Travel(WAT) Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Work And Travel(WAT) Nedir
  Work And Travel(WAT) Nedir


  Bu organizasyon Amerikan Hükümeti tarafından gerçekleştirilmektedir. Amacı ise; bu organizasyona başvuran dünyanın değişik ülkelerinden gelen öğrencilerin yaz tatilleri boyunca çalışarak para kazanmalarını,farklı yerler keşfetmelerini ve bunun yanı sıra dil öğrenmelerini sağlamaktır. Kapsamlı olarak kültürel bir değişim programı da diyebiliriz.Work And Travel(WAT) yabancı olarak değil o ülkenin vatandaşıymışsınız gibi hareket edebileceğiniz bir program. Şöyle ki; gittiğiniz yerde çalışıp para kazanacaksınız,giderleriniz tamamen size ait sizlere dayatılan bir sınırlandırma yok.

  Work And Travel’a Kimler Katılabilir?
  Bu organizasyona tüm öğrenciler katılabilir zaten elçiliklerde işlemler için belirli bir sınava taabi tutuluyorsunuz.Yasal bir suçu olan ya da bu tarz cezaları bulunanlar dışında öğrenci olan herkes bu programdan faydalanabiliyor. Bunun için belirli bir miktar para ayırmanız şart bu parayı zaten orada çalışarak fazlasıyla kazanıyorsunuz.

  Aranan Kriterler Nelerdir?
  Akademik ortalama 2′den düşük olmamalıdır. Bu konuda bazı istisnai durumlar yok değil az sonra o konudan da sizlere bahsedeceğim. Dil seviyeniz çok önemli değil yani bunun için bir sınava taabi tutulmuyorsunuz. 18 ve 26 yaş sınırlaması tek şart diyebiliriz ve bunun yanı sıra az önce de belirttiğim gibi yasal bir suç ya da bu tarz cezalarınızın olmaması gereklidir.

  Şirketler ve WAT:
  Ödemeyi yaparak kalacağınız yer ve çalışacağınız işin hazır olmasını istiyorsanız bu işi yapan birçok şirket var. Güvenilir ya da güvenilmez bunu elbette bilemeyiz ancak genellikle WAT programından faydalanan öğrenciler şirketleri tercih ediyor.Peki şirketlerin kazandırdığı avantajlar nelerdir?

  - Çalışacağınız iş siz gittiğinizde hazırdır.
  - Konaklayacağınız yer şirket tarafından belirlenir.
  - Siz sadece ödemeyi yaparsınız.
  - Kaliteli bir şirketle iş yaparsanız size bir rehber de uçaktan indiğiniz an eşlik eder.
  - Bir arkadaşınız ya da dostunuzla aynı yerde çalışma imkanı sağlayabilirler.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Work And Travel Amerikada kullanılmaktadır. Kullanımının amacı ise Amerikaya gelen öğrencilerin rahat bir şekilde dolaşmalarını ve rahat bir şekilde çalışmalarını sağlamaktır. WAT programını kullanan şirketler bulunmaktadır. Bu şirketler ile yurt dışına çıkan gençlerin konaklayacakları, eğitim görecekleri ve çalışacakları yer bu şirketler tarafından ayarlanmaktadır.
+ Yorum Gönder