+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda ilim ve bilim kakkında bir kaç ayet Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  ilim ve bilim kakkında bir kaç ayet
  ilim ve bilim kakkında bir kaç ayet  İLK AYET -ALAK / 1-5. “Ey Muhammed!, İnsanı pıhtılaşmış kandan yaratan Rabbinin adıyla OKU!

  OKU! KALEMLE öğreten, insana bilmediğini bildiren Rabbin,en büyük kerem sahibidir.”  ZÜMER/9- “De ki: Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp düşünürler."  FATIR/28- “Allah’tan,kulları arasında ancak bilginler korkar.”  BAKARA/269- “Kime hikmet verilmişse şüphesiz ona çokça hayır verilmiştir.Bundan ancak akıl

  sahipleri ibret alır.”  “Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün ardarda gelişinde temiz akıl sahipleri için gerçekten ayetler vardır.” (3/190)
  “İşte biz, aklını kullanabilen bir kavim için ayetleri böyle birer birer açıklarız.” (30/28)  “ (Bu Kur'an,) Ayetlerini, iyiden iyiye düşünsünler ve temiz akıl sahipleri öğüt alsınlar diye sana indirdiğimiz mübarek bir kitaptır.” (38/29)  CASİYE: 20- “Bu (Kur'an) insanların kalp gözünü açan bir nur, kesin bilgi edinmek isteyen bir toplum için de hidâyet ve rahmettir.”  HADİS-İ ŞERİFLER: (Türkiye Diyanet İşleri Yayn.Riyazü’s-Salihin-Seçme Hadisler)

  “İlim elde etmek her Müslüman kadına ve erkeğe farzdır.”  “İlim aramak için bir tarafa yönelen kimseye Allah,cennet yolunu kolaylaştırır.”  “Muhakkak ki alimler, peygamberlerin mirasçılarıdır.”  “Hikmet(ilim), mü’minin kaybolmuş malıdır,onu nerede bulursa alır.”  “İlim öğrenmek,beşikten mezara kadar farzdır.”  “ İLMİN YARISI, SORU SORMAKTIR.”
 2. Özberk
  Yeni Üye

  aslında İslam ve bilim bir bütün içindedir. İslam bilimi destekler Kuran-ı Kerim ise yeni keşfedilen şeyleri 1400 yıl öncesinden bildirmektedir. bazı kendini din adamı zanneden kişiler İslam ve bilim bir arada olamaz günah diyerek insanları bilimden uzaklaştırıyor ve İslamı bilim karşıtı gösteriyor.
+ Yorum Gönder