+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Görünmezlik Pelerini İcadı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Görünmezlik Pelerini İcadı
  Görünmezlik Pelerini İcadı


  Görünmezlik Pelerini.jpg


  Tıpkı bir kayaya çarpan suyun,kayanın çevresinden akarak geçmesi gibi nesnelere çarpan ışıkların nesneler tarafından yansıtılmadan ve soğurulmadan nesnenin arkasına geçebildiğini düşünün.Özetle nesnenin önüne gelen ışığın,nesnenin arkasından gözle görülebildiğini.Bu da elimizde var olduğunu görmediğimiz,görünmez bir nesnemiz var anlamına geliyor.
  ABD’de Berkeley’de bulunan Kaliforniya Üniversitesi araştırmacıları,3 boyutlu nesnelerin etrafındaki ışığı bükerek,ışığın soğurulmasını ve yansıtılmasını engelleyen bir malzeme geliştirdi.

  Doğal yollarla elde edilemeyen bu malzeme nano teknoloji sayesinde üretiliyor.Uzmanların açıklamasına göre, nano ölçekteki (metrenin milyarda biri ölçeğindeki) bu malzeme sayesinde bir gün insanları bile saklayabilecek büyüklükte pelerinler yapılabilmesi mümkün.

  Xiang Zhang önderliğindeki ekibin çalışmasını ABD hükümeti de parasal olarak destekliyor.İleride gizli askeri operasyonlarda kullanılması planlanan proje sayesinde tanklar düşman güçleri fark edemeden serbestçe hareket edebilecek.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  görünmezlik insanların en büyük hayallerinden birisi. görünmezlik bir sürü uzay filminde geçmiş ve insanların aklına kazınmıştır. günümüzde bile görünmezlik pelerini yapımı devam ediyor ve yapılan görünmezlik pelerini tam bir görünmezlik vermiyor yarı saydam bir görüntü ortaya çıkıyor.
+ Yorum Gönder