+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Bilinen domuz gribinine benzer bir grip te ispanyol gribi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bilinen domuz gribinine benzer bir grip te ispanyol gribi
  Bilinen domuz gribinine benzer bir grip te ispanyol gribi

  Mumyalanarak 90 yıldır hiç değişmedi.jpg


  Mumyalanarak 90 yıldır hiç değişmedi
  Bilinen domuz gribinine benzer bir grip te ispanyol gribi. Bir çok can alan ispanyol gribi İtalyan general Mario Lombardo’nun minik kızı Rosalia Lombardo’yu da pençesine kıstırdı. Kızının ölümüne dayanamayan baba onu görmek istediğinden mumyalayıp 90 yıldır bir değişime uğramadan kalmasını sağladı. Onun isteği yıllar sonra bile kızının yaşıyormuşçasına bir cam fanus içinde insanlara gülümsemesiydi. Sicilya bölgesinde bulduğu Alfredo Salafia, kızını mumyalayarak cam bir mezarın içerisine koydu. Ancak bunu nasıl yaptığını kimseye söylemedi ve hayatını kaybettiğinde sırrını da kendisiyle kaybetmiş oldu. Palermo Üniversitesi’nde çalışan arkeolog Piombino Mascali bu sırrı çözdü. Arkeolog, bulduğu el yazması notta Alfredo Salafia nın kızı nasıl mumyaladığını yazdığını gördü. Tıp tarihinde de çok önemli yeri olan el yazması not üzerinde araştırmalara devam ediliyor.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  bir general kızı domuz gribi gibi öldürücü olan ispanyol gribine yakalanmış ve ölmüş generalde kızını mumyalatıp 90 yıl boyunca ilk günküymiş gibi saklamış ve bumyalatırken yüzünü gülerken haliyle bırakmış kız cam fanusta hala insanlara gülümsüyor.
+ Yorum Gönder