+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Galileo'nun Eserleri Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Galileo'nun Eserleri Nelerdir
  Galileo'nun eserleri


  Galileo yer çekimi üzerine çalışmalar yapmıştır. Ağırlıkları ne olursa olsun cisimlerin benzer bir ivme ile düştüklerini ve bu ivmenin yerçekimine bağlı olduğunu keşfetmiştir. Ayrıca termometreyi icat etmiş ve bir pusula geliştirmiştir.

  Galileo astronomi üzerine yaptığı çalışmalarla bilim tarihi içinde kendine önemli bir yer edinmiştir. güçlü bir teleskop geliştirerek güneşin ve gezegenlerin hareketlerini inceledi. venüs gezegeninin güneşin etrafında bir yörünge çizerek döndüğünü ve jüpiter gezegeninin dört temel uydusunu keşfetti. zamanının kabul gören görüşlerine karşı çıkarak dünyanın ve diğer gezegenlerin güneşin etrafında döndüğünü iddia etti. bu nedenle katolik kilisesi tarafından yargılandı ve iddialarını geri çekmek zorunda bırakıldı. katolik kilisesi, galileo'nun güneş sistemi teorisinin geçerliliğini tam 359 yıl sonra, 1992 yılında kabul etti
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  İtalyan bir Fizikçi ve Filozoftur Galileo, Yaşamı boyunca çok önemli eserler yapmıştır. Hareket kanunları ve mekanik ilkeleri hakkında çok önemli yazılar yazmıştır. Galileo tarihte bilim ve din çatışmasının bir sembolü haline gelmiştir.
+ Yorum Gönder