+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Lağım Faresi Hakkında Herkesin Bilmesi Gerken Uzman Önerileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Lağım Faresi Hakkında Herkesin Bilmesi Gerken Uzman Önerileri
  Lağım faresi nasıl bir hayvandır


  Lağım faresi hakkında bilgiler  Lağım Faresi Küt burunlu, küçük kulak ve gözlere sahip, kaba tüyleri kahverengi siyah karin bölgesi gri beyaz arası bir renktedir. Lağım Fareleri daha çok kanalizasyon sistemi, binaların bodrum ve alt katları ile depolarda, bina dışında ise nehir kenarlarında, yol boyunca toprak altında, çöp yığınlarıve beton altında
  yuvalarını kurarlar. Erginlerin dışkılarıiki ucu küt kapsül biçimindedir. 2-5 ayda ergin hale gelir, bir yıl yaşarlar. Gebelikleri 3 hafta sürer. Lağım Faresi Bir keresinde 7-8 yavru doğurur ve yılda 3-6 döl verebilirler. Kemirmeyi severler ve en çok elektrik kablolarını kemirdiği için de sık sık yangınlara sebep olurlar. Güçlü koku ve işitme duyularına sahiptirler. 12 mm den büyük aralıktan kolayca geçebilir, 15 metre yükseklikten atlayabilirler.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Lağım faresi ile ilgili bilgiler


  Lağım faresinin özellikleri


  Lağım faresi lağım vb pis su akarlarında yaşar. Fare türleri arasında en büyük fare lağım faresidir. Lağım faresi aç kaldığı zaman evlere kadar gelebilir. Lağım faresi evlere geldiğinde çatı ve bodrumlara yerleşir, yuva yapar ve çoğalır. Çok fazla büyüyebilen lağım faresi 30cm olabilir. Lağım faresi yılda 4-5 defa yavrular. Lağım faresi her yavrulamada 6-8 tane yavru yapabilir. Lağım faresi gece olduğunda insanların kulak ve burnunu kemirebilir. Fare ağzından salgıladığı uyuşturucu salya ile insanlar fark etmeden kemirme yapar.
+ Yorum Gönder