+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Örümcekler ne ile beslenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Örümcekler ne ile beslenir

  Örümceklerin besleniş şekilleri nasıldır

  Örümcekler ağına düşürdüğü sinek, böcek, arı, kelebek ve her türlü haşereyi etkisiz hale getirip yer. Tropikal türleri tavuk, kertenkele, kuş, tavşan gibi birçok canlıyı etkisiz hale getirip içini boşaltacak güçte olup yakaladığını yer. Örümcekler kendi türlerini dahi yer.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Örümceklerin beslenmesi ile ilgili resim ve kısa bilgi

  Örümcek.jpg

  Örümcekler etçil beslenen canlılardır. Bazı örümcek türleri ağ yaparak avlarını yakalarlar, bazı türleri ise avlanmak için ağ kullanmazlar. Ağlarına düşürdüğü her türlü canlıyı yerler. Örümcekler kendi yaptıkları ağlarına yakalanan sinek, kertenkele, hamamböceği gibi küçük haşerelerle beslerinirken, daha büyük örümcek türleri ise tavşan, kuş, fare gibi daha büyük canlılar ile beslenirler.

 3. NAZLI
  Bayan Üye
  Örümcekler beslenmesinde hem bitkisel beslenirler.. hem de hayvansal beslenirler. Genel olarak böcek ve haşerenin yoğun geçtiği kısımlara ağlarını örerler ve ağlarına düşürdükleri tüm canlıyı yerler.
 4. Ziyaretçi
  Örücekler çok örümceksi canlılardır. bu yüzden örümcek gibi davranırlar.

 5. Ziyaretçi
  Teşekkür ederim . Öğretmenim 100 verdi.

+ Yorum Gönder


örümcek ne ile beslenir,  örümcekler ne ile beslenir,  Örümcekler neyle beslenir,  örümçek neyle beslenir,  örümcekler ne yer,  örümcek nasıl beslenir