+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Kara Sinek Hakkında Tüm Doğrular Ve Yanlışlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Kara Sinek Hakkında Tüm Doğrular Ve Yanlışlar
  Karasinek ile ilgili bilgiler


  Karasineğin özellikleri


  Kara sinek çöp ve gübre yerlere 100-150 tanesi yığın halinde yumurtalarını bırakır. Çıkan larvalar organik maddelerle beslenir ve sıcak havada ortalama 7-8 günde sinek olarak uçar. çok çabuk ürerler. Her türlü gıda ve çöp artıklarıyla beslenirler ve ortalama 3 km uçarak çevrede insanların yaşadığı her yeri istila ederler ve vücutlarında çok çeşitli

  hastalık mikropları taşıdığı için her dolaştığı şeye mikrobu bulaştırırlar. Zira her 5 dakikada bir gezdiği yerlere dışkı bırakırlar. Kolera, Diare, Dizanteri, Hepatit, Çocuk Felci, Gıda zehirlenmeleri, Selmonellosis, Verem gibi hastalıkları bulaştırır." Çöp ve gübreleri muntazam kaldırmak ve bunların üzerine üremeyi önlemek için larvasit atmak. Uçan haşerelerin eve girmesini önleyici pasif tedbirler almak (tel sineklik, cizz türü sinek yakalayan cihaz, yapışkan bantlar, feromen salgılayan ilaçlar ve yapışkan levhalar vs. gibi)
  Genelde Kent Belediye hizmetleri vasıtasıyla sürekli mücadele yapılmalıdır. Profesyonel servise başvurup üreme yerleri ve uçkun mücadelesi için yardım almak gerekir. Ayrıca sineğin çok girdiği kapalı alana kalıcı etkili uygulama yapılarak 25-30 gün süreyle gelen sineklerin devamlı ölerek yoğunluğunu çok düşürmek de mümkündür.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Karasinek nasıl bir hayvandır


  Karasinek hakkında bilgiler  Uzunluğu 5-8 mm arasında değişen, rengi genel olarak koyu gri ve siyah olan ve uçabilen bir sinektürü.Yerleşim bölgelerindeki bütün sineklerin % 90’ını meydana getirir. Kutuplar’dan Ekvator’a doğudan batıya yayılmış durumdadır. Karasinek insanların yaşadığı en soğuk iklimden en sıcak iklime kadar bütün meskûn yerlerde bulunabilir.Karasinek, bütün uçucu böcekler içinde, arka kanatlarının değişimiyle oluşan halterdenen denge organı sayesinde, en üstün uçma kabiliyetine sahip usta bir “hava akrobatı”dır.Her türlü gıda ve çöp artıklarıyla beslenirler ve ortalama 3 km uçarak çevrede insanların yaşadığı her yeri istila ederler ve vucutlarında çok çeşitli hastalık mikropları taşıdığı için her dolaştığı şeye mikrobu bulaştırırlar. Zira her 5 dakikada bir gezdiği yerlere dışkı bırakırlar. Kolera, diyare, dizanteri, hepatit, çocuk felci, gıda zehirlenmeleri,salmonelloz, verem gibi hastalıkları bulaştırır.

+ Yorum Gönder