+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Deri böceği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Deri böceği
  Deri böceği ile ilgili bilgiler


  Deri böceğinin özellikleri  Deri böceği, adında anlaşılacağı gibi deri ve deriden yapılmış eşyaların içerisinde görülen ve deri eşyaları kemirerek beslenme sağlayan böceklerdir. Deri böceği görünüş olarak dış yüzeyi pamuksu görünüme sahip, genellikle sarı, siyah, kahverengi renginde olan canlılardır. Deri böceklerinin boyları ortalama 2–3 mm'dir ve yılda 4–5 kere üreme sağlarlar.

  Belli bir süre sonra belli bir sıcaklığa erişen deri böceği yumurtaları açılır ve larvalar ortaya çıkar. Ergin duruma gelen deri böceği larvaları, üreyerek çoğalarına devam ederler. Deri böceği en çok depolarda, halı fabrikalarında, konfeksiyonlarda ve evlerde görülür. Sıcak ortamları seven deri böcekleri, soğuk iklimlerde pek görülmezler. Güçlü bir ağız yapısı olan deri böcekleri çok sert sert maddeleri bile kemirebilir.

  Deri böceğinin bir türü İnsanlarda uyuz hastalığına neden olan uyuz böceği'dir. Uyuz böceği canlıların derilerinden içeri girer ve deri altında ilerleyerek yumurtalarını bırakır. Deri böceğinin bu deri içerisinde ilerlemesi çok şiddetli kaşıntıya neden olur. Zamanla deri içerisinde ilerleyen deri böcekleri, şiddetli kaşınmanında etkisi ile deri üzerinde yaralanmalara neden olur. Deri böcekleri gözle görülemeyecek kadar küçük haşerelerdir.

  Deri böceğinden korunmak için yapılması gereken tek şey, profesyonel çalışan ilaçlama şirketlerinden deri böceği ilaçlaması için randevu almaktır. Deri böceği ilaçlama şirketleri tarafından kullanılan ilaçlar etkili ilaçlardır ve deri böceklerinden kurtulmanızı sağlayacaktır.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Deri Böceği

  deribcei1.jpg

  deribcei2.jpg

  deribcei3.jpg
+ Yorum Gönder