+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Bitlerle nasıl mücadele edilebilir bitler ile ilgili bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Bitlerle nasıl mücadele edilebilir bitler ile ilgili bilgi
  Bitlerle mücadele ile ilgili bilgi


  Bitlerle nasıl mücadele edilir


  Bireylerin kendi temizliğinin dışında mutlaka yaşadığımız alan için ilaçlama firmalarından profesyonel yardım almalıyız. Bireyler eczaneden alıp kullandıkları ilaçlar ile bitleri tamamen yok edemezler bu kesin bir çözüm değildir. Çünkü bit yumurtalarını yaşam alanındaki her yere bırakmış olabilir bunun için bitle mücadelede kesinlikle yaşam alanlarının ilaçlanması gerekir.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Bitlerle mücadele hakkında bilgiler


  Bitlerle mücadele nasıl olur


  Bitlenme durumunda insanlar çok çabuk bir şekilde önlem alması gerekir.
  Bit üzerine bulaşmış bir insanın yapması gereken en doğru şey, en kısa zamanda doktor kontrolünden geçmesidir. Aksi takdirde bit çabuk çoğalır ve yayılır.
  Buda yetmezmiş gibi bit insana birçok hastalığı da beraberinde bulaştırır. Bit ile mücadelede bitler insan üzerinde ise mutlaka doktorun verdiği ilaçlar ile beden ilaçlanmalı ve elbiseler ve çevre ilaçlama firmaları tarafından ilaçlatılmalı elbise ve yatak çarşafları ise kaynatılmalı. Bit haşeresinden kurtulmak için bütün bu işlemlerin aynı zamanda yapılması gerekir.

+ Yorum Gönder