+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Herkül böceği hakkında ayrıntılı bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Herkül böceği hakkında ayrıntılı bilgi
  Herkül böceği ile ilgili bilgi


  Herkül böceğinin özellikleri  Herkül böceği Orta Amerikada, Güney Amerikanın kuzeyinde ve Batı Hint adalarında yaşayan garip kınkanatlılardan biridir. Çok uzun bir diken, toraksmdan ileriye doğru uzanır ve kafasının yukarı kıvrılan bir uzantısı tarafından karşılanır. Türün erkeğinin tüm uzunluğu 10-15 santimdir. Vücudu parlak bir siyah, kanat örtüleri donuk yeşil veya sarımsıdır. Turun dişisi silâhsız ve donuk kahverengi renklidir.
  «Dynastinae» alt ailesinin devleri (Megasoma) grubundan fil böcekleridir. Bunlardan bazıları 10 santim uzunluğunda ve erkek yumruğu kadar iri ve hacimli yaratıklardır. Bu hantal görünüşlü kınkanatlılar bütün iriliklerine ve ağırlıklarına rağmen uçabilirler. «Megasoma» grubunun yedi türünün her birinin, Orta Amerika ile Güney Amerikanın kuzeyi arasında sınırları belli bir bölgesi vardır.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Herkül böceği nasıl bir hayvandır


  En belirgin özellikleri nelerdir


  Dünyanın en ilginç böcekleri olan herkül böcekleri insanlar arasında popüler olan ve hatta evlerde beslenen bir böcek türüdür.Doğadaki herkül böcekleri o kadar enteresan hayvanlardır ki kendi ağrırlığının 850 katı kadar ağırlık kaldırabilirler.
+ Yorum Gönder


herkül böceği hakkında bilgi,  herkül böceği ağırlığı