+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Hamam böceğinin yapısı nasıldır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Hamam böceğinin yapısı nasıldır

  Hamam böceğinin yapısal özellikleri

  Hamam böceğinin iskeleti vücudunun dışında yer alır. Hamamböceği erkeği kanatlıdır,
  fakat uçamaz. Bu böcek türleri hastalık taşıyan çok pis bir böcektir. Hamam böceği oval yapılı, başında algılama işine yarayan 1 çift anten bulunan bir haşeredir. Hamam böceğinin derisi kitin denilen bir madde ile kaplıdır. Hamam böceği kobay olarak laboratuarda kullanılır. Hamamböceği pek çok dış etkiye karşı dayanıklı yapıdadır.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Hamam böceğinin yapısı hakkında bilgiler

  Hamam böcekleri çok aktif canlılar olup, karanlığı ve geceyi severler. Bir gecede hiç durmadan yaklaşık 5 km yol katedebilen Hamam böcekleri, sıcak ve rutubetli ortamlarda daha çok bulunurlar. Mücadelesi zor olan hamam böcekleri kafaları kopsa dahi 5-6 gün yaşayabilirler. Sıcak ortamları seven hamam böcekleri aynı zamanda soğuk havalara karşıda direnç gösterebilirler. Hamam böcekleri bir insanın sadece birkaç saniye canlı kalabileceği ultra viyole ışınlarına dahi uzun süre dayandıkları tespit edilmiştir.

 3. Ziyaretçi
  hamam böceği resmi neden yok
 4. Zarafet
  Üye
  Hamam böceği resmi neden yok
  Sözcüğün anlamı "hamam böceği"dir. 6 farklı familyada yaklaşık 4.500 tür bulunmaktadır. Hamam böcekleri, 2.000 metreden daha yüksek yerler ve kutup bölgeleri dışında, dünyanın her yanında bulunurlar. Çoğu hamamböceği hepçildir.

  hamam böceği.jpg

+ Yorum Gönder


Hamam b