+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Bulaşıcı Hastalıklar Forumunda Parazitlerin Neden Olduğu Hastalıklar Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Parazitlerin Neden Olduğu Hastalıklar Nelerdir

  Parazitlerin Neden Olduğu Hastalıklar Nelerdir?

  Parazitlerin neden olduğu başlıca hastalıklar uyuz bitlenme ve değişik matar hastalıklarıdır. Ayrıca pire tahtakursu kene tarzı böceklerin ısırmalarıyla oluşan deri bozuklukları bu hastalıklardan sayılmaktadır.

  Paraziyler genel anlamda organizmayı tahrip ederek soyucu sömürücü ve mekanik olarak etkilenmekte ve diğer hastalıklara yol açmaktadır. Parazit neredeyse bütün salgınları sindirilmiş olan artıkları organizmalar için toksindir. Bazı parazitlerinde özel toksinleri vardır. Bu toksinler salgılayarak hücreleri ve dokuları eritirler. Kanın pıhtılaşmasına engel olurlar. Bu toksinler zehirlidir. Alyuvarları erittikten sonra anemi ortaya çıkar. Kanın tablosu değişmektedir. Toksinlerin sinir sistemlerinede etkisi vardır. Bununlar beraber bazen fel ve kuduz tarzı hastalıklar ortaya çıkabilir. İnsan gelişmesinde gerileme olabilir.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Parazitler bir çok hastalığa neden olmakta ve sağlığı olumsuz etkilemektedirler. Bağırsak paraziti olan çocuklar yorgun ve halsizdir. Genellikle gözlerinin altında halkalar olur ve iyi büyümezler.
+ Yorum Gönder


parazitlerin neden olduğu hastalıklar