+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Bulaşıcı Hastalıklar Forumunda Bonzai uyuşturucu nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gülcan
  Devamlı Üye

  Bonzai uyuşturucu nedir
  Uyuştucunun zararları

  Bonzai uyuşturucu nedir.jpg

  Şimdilerde 'Bonzai' isimli bir uyuşturucunun adı sık sık telaffuz ediliyor. 'Bonzai'nin özelliği ne? B.B./Ankara
  Esrar, eroin ve kokain gibi uyuşturucular bitkisel ürünlerdir. Kaynağı Doğu Asya olarak gösterilen bu uyuşturucunun, ne olduğu ise tam olarak bilinmemektedir.
  DİĞERLERİNE BENZİYOR
  Büyük bir olasılıkla sentetik uyuşturucu olan bu madde; esrar, eroin ve kokain ile aynı grupta bulunmaktadır. İçinde bulunan ve rakamlarla ifade edilen bileşiklerin www.alasayvan.net tam olarak formülize edilememesi bu şüpheyi daha da çoğaltmaktadır. Yani başka bir deyişle, sentetik olarak üretilmiş bu uyuşturucu bitkisel denilerek ticari amaçla piyasaya sürülüyor. Ayrıca bitkisel bile olsa, yukarıda belirttiğim gibi, bu da diğerleri gibi aynı etki yapıyor. Yani bağımlılık ve ölümle sonuçlanan tablolara yol açabiliyor.

  Çarpıntının birçok nedeni var
  35 yaşındayım, yoğun bir iş hayatım var. Ara sıra çarpıntılarım oluyor. Sizce her çarpıntı kalp hastalığı belirtisi midir? M.G./İstanbul
  Çarpıntı veya taşikardi, kalp ve kalp dışı sebeplere bağlı olarak meydana gelir. Genç yaşlarda görülen çarpıntı şikayetlerinin en büyük sebebi; stres, sinirlilik ve depresyon gibi psikolojik sebeplere bağlıdır. Genelde bu kişilerde, nabız 70 civarında olduğu halde çarpıntı hissedilir. Bu, olayın tamamen psikolojik olduğunu gösterir.

  ANEMİNİZ VARSA
  Bir diğer çarpıntı sebebi de kansızlık ya da anemidir. Ülkemizde daha çok demir eksikliği anemisi sebebiyle görülmektedir. Kadınlarda regl dönemi sebebiyle kaybedilen kan, bunun en büyük nedenidir. Bazen basur, sık sık burun ve diş eti kanamaları da kansızlığa yol açabilir ve bunun sonucunda da kişiler, en ufak bir hareketle artan çarpıntı şikayetleriyle www.alasayvan.net hekime gider. Bunun dışında tiroid bezi hastalıkları ya da halk dilindeki adıyla guatr da bir diğer sık karşılaşılan çarpıntı sebebidir. Daha çok kadınlarda görülür.

  'SİNSİ KATİL'E DİKKAT
  Kişinin aşırı kilolu olması da, efora adapte olamamasına yol açmakta ve çarpıntıya sebep olabilmektedir. Belirti vermeyen 'sinsi katil' diye anılan hipertansiyona da dikkat etmek gerekir. Çoğu kez hiçbir belirti yokken kişilerin, yalnızca çarpıntı sebebiyle gittiği hekimlerde hipertansiyon teşhisi konmaktadır. Bu nedenle ara ara çarpıntısı olanların ve nefes darlığı çekenlerin, tansiyonlarını ölçtürmeleri gerekir.

  Q-Enzim10'nun faydası
  Diyabet hastasıyım. Vitamin olarak Q-Enzim10, kullanmam gerekir mi? Bünyeme faydası nedir? V.G./Adana
  Diyabetlilerin vitamin almasında fayda vardır. Özellikle B kompleks vitaminleri, glikoz metabolizmasında olumlu etkiler yapar. Kullanılmak istenen Q-Enzim 10, hücre içinde serbest yağ asitlerinden oksijen tüketilmesini sağlayan, adeta hücreye enerji veren bir enzimdir. Asıl adı; 'Ubikinon'dur. Kalp kasının kasılmasında yardımcı bir faktör olduğu son zamanlarda kabul edilmektedir. Bu bakımdan diyabetik kardiyomiyopati veya diyabetik kalp hastalığı görülmesini engellemek amacıyla Q-Enzim 10, günde 100 mg. kullanmak yararlı olabilir.
 2. Ziyaretçi

  ben 3 senedir iciyorum sac dökülmesi yok ama vucudumda yaralar cıktı ve hafıza kaybı yaşıyorum herşeyi cok cabuk unutuyorum ve bida hatırlamıyorum
 3. Gizliyara
  FoRuMaciL Security
  Bonzai’nin içinde ki maddeler nelerdir?

  Evet en önemli bölüm aslında en çok merak etmeniz gereken bölüm burası! Bonzainin içindeki bilinen maddeleri sıralayacağım bakalım içinde neler neler varmış; Bonzai kokainden daha çok ağır bir maddedir, bu zamana kadar bonzai’nin içindeki maddelerin sadece ve sadece 4/1’i tespit edilebilmiş olmakla beraber binlerce daha bilinmeyen maddelerin olduğu söyleniyor. jwh-018 ve hu-210 adında maddelerin yapılan araştırmalar ve deneylerde bütün gerçekliği ile ortaya çıkıyor. kalp atışlarında şiddetli hızlanma, kalp krizi hissi, paranoya, aşırı terleme ve endişe/kaygı düzeyinde ciddi artışa neden olduğu saptandı. maddelerden ilki esrarla aynı etkiyi gösteriyor, ikincisi ise etkiyi beş kat arttırıyor. Şu zamanda her çeşit bonzai, jamaica var artık kimileri kendileri yapıyor ve piyasaya sürüyor satıyor ve onlarda bunlar kadar tehlikeli olabiliyor çünkü içinde neler olduğunu kestiremiyorsunuz zaten içindeki 3 4 maddeyi bilmenin ve uzak durmak için gerekli ve yeterli olduğu kanaatindeyim.. Bonzai Neden İçmemelisiniz? İlk önce aileni düşün içme! ikinci olarak öbür dünyayı düşün içme ( düşün o şekilde öldün o tirple kalp krizinden gittin sonsuza kadar o korku ile azap çektiğini ) üçüncü olarak vücudunu düşün çok kısa bir zaman içinde seni senden alır vücudun işlevlerini kısa bir zaman sonra yapmamaya başlar böbreklerin iflas eder dişlerin dökülür başlangıcında tek kullanımda bile büyük büyük sivilceler çıkarır. en önemlisi ölmesen bile sağlığın gider ve sen hiç olursun. dördüncü olarak. Beyni bitirir sürekli o tirblerle geçirdiğin günlerin sonunda kısa bir zaman sonra ya akıl hastası olursun yada acıncak hale düşersin buradaki en önemli şey ölmekten sonra beynin ölmesi zaten o da bir nevi ölmek beyin gittim mi her şey gider seni sen yapan beynin azıcık beyininiz var ise onuda üç kuruşluk zehirle yok etmeyin.
+ Yorum Gönder


bonzai nedir,  bonzai uyuşturucu nedir,  bonsai nedir uyuşturucu,  bonzai esrar nedir,  uyuşturucu bonzai nedir,  uyuşturucu nedir