+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Bulaşıcı Hastalıklar Forumunda Uyuşturucu kullanan insanlarda davranış şekilleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gülcan
  Devamlı Üye

  Uyuşturucu kullanan insanlarda davranış şekilleri
  Uyuşturucu kullanan insanlarda davranış şekilleri

  UYUŞTURUCU.jpg.

  -Sorumluluklarından aksamalar(okul,iş arkadaş yaşamında bozukluklar)

  -Sık sık fiziksel rahatsızlıklar geçirme

  -En büyük ipucu,ortaya bıraktığınız para cüzdanından düzenli olarak para çalınması.zaman zaman bütün çocukların başvurduğu bu yöntem,sistematik hale gelmişse ve birkaç milyon seviyesinde seyrediyorsa,o paranın nereye gittiğini araştırmakta fayda var.

  -Uyuşturucu kültürü diye bir olay var.Arkadaşlarını,dinlediği müziği,giydiği tişörtleri,taktığı

  takıları bir ,bir inceleyin.Hatta belli bir yerin kibritini,hesap pusulasını görürseniz bir gün sizde oraya gidin.Bakın" 18 yaşından büyükler giremez"demiyor,olsa olsa"Damsız giremezsiniz" derler.

  -Kokain ve anfetamin,geçmiş zamanla ilgili anılarını tazeliyor.Çok zeki .bir şekilde büyümüş,de küçülmüş edasıyla,geçmişe dair hikayeleri detayları ile anlatıyorsa sadece müthiş bir hafızası olmayabilir.

  -Uyuşturucu etkisi altındayken evde olmalarını bekleyin..Ama uyuşturucu sonrası yaşanan etkiler var. Örneğin gürültüye hasaslık,aşırı uyuma veya küçülmesi önemli gözbebeklerinin iyice küçülmüş olması önemli bir yeri,aşırı doz halinde ise aksine genişliyorlar.Tatlı yeme istegi esrarın,sürekli su içme isteği ise anfetaminlerin habercisi olabiliyor.

  -Uyuşturucu kullananların çoğu alkol kullanmıyor.aslında ilginç bir .dürtüyle kendilerini kollamak,korumak için kullanmıyorlar.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Uyuşturucu haplarının zararlarını saymakla bitiremeyiz. Hücreleri uyuşturan zamanla öldüren uyuşturucu ayrıca Beyin ve akıl sağlığının en büyük düşmanı uyuşturuculardır. Narkotik maddeleri uzun süre kullananların beyin hücrelerinin dumura uğradığı, içinde boşluklar ve yağlanmalar oluştuğunun tespit edilmiştir.
+ Yorum Gönder


uyuşturucu kullananların davranışları