+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Bulaşıcı Hastalıklar Forumunda Mesane Kanseri Tedavisinin Aşamaları Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Mesane Kanseri Tedavisinin Aşamaları Nelerdir
  Mesane kanseri tedavisinin aşamaları nelerdir kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Mesane Kanseri Tedavisinin Aşamaları

  Mesane kanseri tedavisinin aşamaları nelerdir?Mesane kanseri tedavisinin aşamaları nelerdir? Sorusu uzmanlarca şu biçimde cevaplanmaktadır; Mesane kanserinde tedavi endoskopi ile başlamaktadır. Endoskopi ise mesanenin içinin görüntülenmesi anlamına gelmektedir. Mesanenin için gözle görüldüğü gibi büyültülerek de görülebilmektedir. Bu aşamada mesane içinde tümöre rastlanırsa kapalı sistemlerle tümör kesilerek tamamen dışarı çıkartılıyor. Çıkarılan parça patolojik incelemeye gönderiliyor. İnceleme sonunda tümörün iyi huylu mu kötü huylu mu olduğu belirleniyor.

  Bunun yanında tümör kötü huyluysa hastalığın evresi ve mesanenin hangi tabakasına kadar yayıldığı da bu incelemenin sonunda belli oluyor. Yüzeysel tümörler olarak tabir edilen tümörler ise kaslara kadar inmemiş olan tümörlerdir. Bu çeşit tümörlerde başarı oranı oldukça yüksek olmaktadır. Kanser ister kaslara insin ister inmesin iki yıl boyunca endoskopi sistemi ile kontrol edilmektedir ki bu uygulama hemen tüm dünyada bu şekildedir. Mesane kanseri tedavisinin aşamaları nelerdir? Sorusu bu şekilde cevap bulmaktadır.

  mesane kanseri.png

  Mesane kanserinin oluşumunda sigara oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Sigara kanser türleri arasında en çok akciğer kanserini tetiklemektedir. Bu kanser türünü ise mesane kanseri izlemektedir. Sigaranın mesane kanserinin oluşumunda birebir etkili olduğu ise kanıtlanmıştır. Bazı kimyasallar da mesane kanserinin oluşumunda etkilidir ki boya sanayinde kullanılan kimyasallar bunlar arasındadır. Boya üretiminde çalışan insanlar kullanılan kimyasallardan ötürü risk altında bulunmaktadır.

  Bu sektörde çalışan insanların daha dikkatli davranması gerekmektedir. Genetik faktörler ve çevresel durum da bu kanser türünün oluşmasında önem taşımaktadır. Eğer ailede daha önce mesane kanseri olmuş burusu varsa birey dikkatli olmalı ve belirli aralıklarla gerekli olan kontrollerden geçmelidir. Mesane kanseri en fazla nüks eden kanser türlerinin arasındadır. Bu durumdan ötürü tedavi sürecinin ardından kontroller aksatılmadan yapılmalıdır.

+ Yorum Gönder