+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Bulaşıcı Hastalıklar Forumunda Cilt Kanserine Karşı Ne Tür önlemler Alınabilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cilt Kanserine Karşı Ne Tür önlemler Alınabilir








  Cilt kanserine karşı ne tür önlemler alınabilir ksıaca







 2. Harbikız
  Devamlı Üye





  Cilt kanserinden korunma hakkında bilgi

  Cilt kanserine karşı, çocukluk çağından hayatın sonuna kadar güneş koruyucu kremlerin kullanılması gerekir.
  Kişi açık tenliyse, ailesinde kanser vakası varsa, arsenik ve katran gibi kimyasal maddelerle temas halindeyse, eskiden radyoterapi yöntemiyle tedavi görmüşse, cilt kanseri riskine daha açıktır. Bu yüzden yaz kış güneş kremi kullanmaları çok önemlidir.
  Önlem olarak yazın geniş kenarlı şapka takılması, açık tenli kişilerin uzun kollu kıyafetler giymesi, ışığı yansıtan giysilerin tercih edilmesi, giysilerin güneş ışığına karşı geçirgen olmaması, en iyi yöntemdir. Ama el ve yüz kıyafetlerle korumadığı için, mutlaka güneşten koruyucu önlemler almak gerekir.

  Güneşe dikkat edilmeli

  Güneş ışığını sabah saat 11:00’den ve öğleden sonra 16:00’dan sonra almak, temel koruyucu yöntemlerden biridir.
  Beslenmenin fazla bir etkisi olduğuna dair bir veri yoktur. Ama genel kanserler açısından düşünüldüğünde, antioksidan gıdaların alımı kanserleri arttırır. Sağlıklı beslenmek, yeşillik ağırlıklı sebzelerin, taze meyvelerin ağırlıklı olduğu bir beslenme düzeni, genel olarak kanserlerden korur. Ama cilt kanseriyle doğrudan bir ilişkisi yoktur.
  Sigara cildi yaşlandırır ve kanseri de bir miktar tetikler. Ama güneş kadar etkili bir faktör değildir. Burada, genel sağlık için önerilen beslenme, kanser için de geçerlidir.




+ Yorum Gönder