+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Zemzem suyu hakkında bilinmeyenler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Zemzem suyu hakkında bilinmeyenler
  Zemzem suyu Hakkında Bilgi

  1-)Özel bir sudur. Avrupa`da labaratuarlar da yapılan araştırmaya göre Zemzem suyu diğer sulara göre çok daha az kükürt taşımaktadır.
  2-) Yine ayni araştırmaya göre diğer sulara göre çok daha besleyicidir ve çok daha fazla mineral barındırmaktadır.3-) Kaynağı henüz bulunamamıştır. Nereden geldiği su anki teknolojiye göre bile bilinemiyor.
  yakınlarında hiç bir kuyu yok ve denize de 80 km uzaklıkta.Bu şartlarda suyunu denizden veya başka bir kuyudan alması imkansız.
  Nasıl oluyor da yıllardır suyu bitmiyor,bunu kimse bilmiyor.

  4-) Açlığını gidermek için içen kisinin açlığını , susuzluğunu gidermek için içenin susuzluğunu giderir.

  5-) Sadece 1,5 metre derinliğindeki ufacık bir kuyudan çıkan su,hac mevsimi boyunca milyonlarca hacının tüm su ihtiyacını göstememekte dir..

  6-) Dünya sağlık Orgutu (WHO)`nun raporlarına göre Dünya`daki en içilebilir ve sağlıklı sulardan biri.

  7-) Amerika`da yapılan test sonuçlarına göre Dünya `da içinde mikroorganizma ve bakteri bulundurmayan TEK su zemzem suyu.

  Ayrıca zemzem hiçbir zaman belden aşağı inmez ve anladığını üzere idrar yoluyla atılmaz yani sadece ter ile vücuttan atılır bunların hepsi bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır.
 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security


  Zemzem Kuyusuyla alakalı

  Kâbe-i muazzamanın Hacer-i esved köşesi karşısında bulunan, mübârek suyun çıktığı kuyu.
  Yeryüzünde bulunan kuyuların en hayırlısı, Zemzem suyunun mübârek kuyusudur. (Hadîs-i şerîf-Ahbâru Mekke)
  Allahü teâlânın İsmâil aleyhisselâma bir ihsânı olan Zemzem'in etrâfını ilk önce hazret-i Hâcer kum ile çevirdi. Sonradan hazret-i İbrâhim tarafından kazılarak kuyu hâline getirildi. İhmaller netîcesinde zamanla zemzem kuyusu kapanıp belirsiz hâle ge ldi. Resûlullah efendimizin sallallahü aleyhi ve sellem dedesi Abdülmuttalib rüyâsındaki târife göre zemzem kuyusunu kazıp tekrar ortaya çıkardı. Kendisi ve oğulları hacılara zemzem suyu dağıttılar. Resûlullah sallallahü aleyhi ve sellem zamânında Ab dülmuttalib'in oğlu Abbâs radıyallahü anh hacılara su dağıtmakla vazîfeli idi. (Eyyûb Sabri Paşa)
  Zemzem kuyusu Mescid-i harâm içinde Hacer-i esved köşesi karşısında ve köşeden on dört buçuk metre uzakta bir odada olup, 1,9 metre yüsek olan taş bileziği vardır. İki buçuk metre çapında ve otuz metre derinliğindedir. Bu odayı İstanbul'daki Beylerbe yi Câmii'ni yaptırmış olan Birinci Sultân Abdülhamîd Han yaptırmış olup, zemîni mermer döşeli ve duvarlara doğru meyillidir. Kuyu ağzı bu hizâdan bir buçuk metre kadar yüksektir. Târihin kıymetli yâdigârı olan bu güzel san'at eseri 1963 (H.1383)'de yıktırıldı. Zemzem kuyusu ağzını ve birkaç metre çevresini, yeryüzünden birkaç metre aşağı indirdiler. (Eyyûb Sabri Paşa, M. Sıddîk Gümüş)

+ Yorum Gönder